Usain Bolt sai Copacabana rannas ajaks 10,06. Foto: AP / Scanpix
Kergejõustik
17. august 2014, 21:48

Usain Bolt jooksis Brasiilias 100 meetrit üle 10 sekundi (2)

Mitmekordne olümpiavõitja ja maailmameister Usain Bolt startis täna 100 meetris esimest korda viimase 11 kuu jooksul ja sai Rio de Janeiro Copacabana randa maha pandud rajal ajaks vaid 10,06.

"Start oli halb, nagu ikka, aga lõpupoole läks järjest paremaks, kuid lootsin aega alla 10 sekundi," vahendab Briti meedia jamaikalase sõnu. "Olemine oli kuidagi raske."

Bolti võit oli mäekõrgune, sest teisena lõpetanud britt Mark Lewis Francis sai ajaks 10,42.

100 meetri individuaaldistantsil startis Bolt viimati eelmise aasta septembris Brüsselis, kui ta sai ajaks 9,80. Tänavu on ta osalenud vaid ühes 4x100 meetri teatejooksus.

27-aastase Bolti 100 meetri maailmarekord on 9,58. Sel aastal on teda vaevanud mitmed vigastused.