Kärolin VarblaneFoto: Tarmo Mõttus
Toimetas Kaspar Koort 18. august 2014 18:25
Hiinas Nanjingis jätkuvatel II noorte suveolümpiamängude jalgrattaprogrammis olid täna kavas individuaalsed temposõidud, kus Eesti naiskonda esindav Kärolin Varblane sõitis välja kuuenda koha.

Lühikese, 3,86-kilomeetrise temposõidu võitis Kiyoka Sakaguchi Jaapanist, kes läbis võistlusmaa ajaga 5 minutit ja 56 sekundit.

Eesti naiskonda esindav Varblane sai sõidu tulemuseks kuus minutit ja neli sekundit, tuues sellega naiskonnale kuuenda koha punktid.

Varblane ütles oma tänase sõidu kohta, et võiks ju rahul olla, aga päris siiski ei ole. "Natuke jäi kripeldama, 3. kohast jäi ainult sekund puudu. Enne Hiinasse tulekut olin haige ja see annab veel tunda, nii et selle vormi pealt oli hea sõit. Aga siiski jääb tulemus kripeldama," rääkis Varblane, kes pärast oma sõitu oli pikka aega liidrikohal, kuni viimased tagant tulnud tugevad tüdrukud ta aja üle sõitsid.

Peale kaht esimest ala asub Eesti naiskond üldarvestuses Taani, Jaapani ja Tšehhi Vabariigi järel neljandal positsioonil.

3x3 korvpallineiud võitsid Brasiiliat ülekaalukalt 15:2. Eesti resultatiivseim mängija oli Kadri-Ann Lass, kes viskas 9 punkti.
 
Naiskonna treener Jaanus Levkoi jäi tüdrukute mänguga väga rahule. 2Kartsin esimest mängu, sest nägin Brasiilia tüdrukuid trennis oma poiste vastu mängimas. Nad olid agressiivsed ja pikad. Kuid meie tüdrukud olid täna paremad. Nad on ka tänu EM-ile ja mitmetele teistele mängudele karastunud ja mängisid täna väga hästi. Kindlasti tuleb naiskonnale kasuks, et neil on välja kujunenud selge liider, keda mängijad ise usaldavad,“ ütles Levkoi.
 

Ujuja Daniel Zaitsev purustas hommikustes eelujumistes 100 m liblikujumise Eesti noorterekordi. Aeg 55,55 andis talle 15. koha ja edasipääsu poolfinaali, kus ta parandas veelgi oma hommikul ujutud rekordit, saades ajaks 55,39 ja kokkuvõttes 15. koha.
 
"Olin endale seadnud eesmärgiks ujuda esimest korda alla 55 sekundi. Veetunnetus võiks parem olla ning selle tõttu on raske oma põhidistantsiks valmistuda. 50 m liblikujumist ootab mind ees ülehomme ning loodan, et selleks ajaks on veetunnetus paremaks läinud,“ rääkis Zaitsev.
 

Judokas Mattias Kuusik pidi kahjuks mõlemas kohtumises vastase paremust tunnistama.
 
"Oma esimese matšiga rahule ei jäänud, kuna tegin liiga palju pisivigu. Tundsin, et tegelikkuses oli vastane võidetav. Lohutusringides kohtusin Tadžikistani judokaga, kellega oli väga tasavägine matš. Proovisin kogu aeg tempot üleval hoida ja see kandis välja, sest 30 sekundit enne lõppu oli temal rohkem karistusi kui mul ja seega olin eduseisus. Järsku eduseisu saavutades läksin krampi ja ei suutnud oma maadlusstiilist kinni pidada. Vastane kasutas seda kohe ära ja heitis mind yuko-väärilise heite peale. Mul oleks olnud võimalus matš lõpuni maadelda, kuid kukkusin õnnetult õla peale, millele olin liiga teinud ka kuu aega tagasi. Õnneks luud on terved ning tegemist on pehmete kudede vigastusega,“ rääkis Kuusik.
 
Täna alustasid ka purjelaudurid kvalifikatsioonisõite. Brigita Viilop sai esimeses sõidus 20., teises 15. ja kolmandas 13. koha. Esimese võistluspäeva kokkuvõttes on Viilop 17. kohal, kaotades eelpool olevale konkurendile kolme punktiga ja edestades lähimat jälitajat ühe punktiga.
 
Sulgpallis jätkusid eile alanud alagrupimängud. Kristin Kuuba kaotas sakslanna Luise Heimile 0:2 (11:21 ja 12:21). Segapaaris mängus Mehhiko esindajaga võitsid nad Türgi ja Vietnami segapaari, eilsel kohtumisel Singapuri-Serbia paari vastu saadi 0:2 kaotus. Neidude üksikturniiril Kuubal on jäänud veel üks alagrupimäng, kus tema vastaseks on Hongkongist pärit Tsz Yau Ng, kes siiani on mõlemad alagrupimängud 2:0 võitnud.