Kergejõustikugala tormises KuressaaresFoto: Arno Saar
Kergejõustik
23. august 2014, 18:45

Saaremaal taasavati suure kergejõustikugalaga Kuressaare staadion. Kuigi tormine ilm võistlejaid ei soosinud, pakkusid Rasmus Mägi ja Marek Niit 400 meetri jooksus suurepärase vaatemängu, millest võitjana väljus EMi hõbedamees Mägi.

Meeste kettaheite võitis 62.21ga Martin Kupper, teine oli leedulasest olümpiavõitja Virgilijus Alekna 60.90-ga ning kolmas teine veteran, Aleksander Tammert, 58.01-ga.

Odaviske võistlust segas äikesetorm, mistõttu võitis usbekk Ivan Zaitsev kõigest 77.43-ga, Tanel Laanmäe sai 75.65ga neljanda koha, Risto Mätas oli 74.36ga kuues. Magnus Kirt sai kirja 72.83.

Meeste 1500 meetri jooksu võitis lõuna-aafriklane Jerry Motsau ajaga 3.47,59. Teine oli Tiidrek Nurme (3.48,23) ning kolmas Andi Noot (3.48,66).

Naiste 100 meetri jooksu võitis mitmekordne tiitlivõistluste medalist, ukrainlanna Olesya Povh 11,56-ga. Maarja Kalev oli isikliku rekordiga 11,78 teine, Grit Šadeiko jooksis 12,13. Maris Mägi uuendas samuti isiklikku tippmarki, olles 12,15ga neljas.

Šadeiko tuli starti ka naiste kõrgushüppes, kus ületas 1.73. Sama tulemuse sai kirja Linda Treiel, Grete Udras võitis 1.80ga.