Gourgui Dieng (vabaviskel) kostitas Eestit esimeses mängus 21 punktiga (Ville Arike)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Eesti korvpallikoondis jätkas oma Hispaania-turneed, kui Guadalajaras võideti Senegali 74:61, veel reedel jäädi neile alla nelja punktiga 70:74. Poolaja kuue punktiga kaotanud eestlased panid edule aluse kolmandal veerandil, mis võideti koguni 26:8!

• 21:56

74:61 - Need on lõpunumbrid ja seega ilus võit Eestile! Reinar Hallik ja Gert Dorbek olid Eesti resultatiivseimad vastavalt 21 ja 13 punktiga.

• 21:54

74:57 - Saage vabavisked.

• 21:53

72:57 - Laane vabavise. Algas viimane minut.

• 21:51

71:57 - Dieng 2+1

• 21:48

71:54 - Saage kaks vabaviset ja Dieng teeb varsti Laanele ebasportliku vea otsa. Lõpuni 1.37.

• 21:47

67:54 - Oi-oi, Eesti teeb mitu pallikaotust järjest ja Senegal tuleb lähemale.

• 21:46

67:51 - Pape Badji ja Rait-Riivo Laane tabavad mõlemad ühe vabaviske. Lõpuni 2.35.

• 21:44

66:50 - Dieng paneb Rain Raadiku eksimuse järel võimsalt pealt.

• 21:42

66:48 - Senegallased on hakanud vigu raiuma ja meeskondlikud vead on neil täis. Veideman tabab kahest vabaviskest ühe.

• 21:41

Senegal on teinud hämmastavaid pallikaotusi - kuidas saab mitu rünnakut järjest sööte kaks meetrit valesse kohta anda!?

• 21:39

65:48 - Senegal saab lõpuks ometi punkte juurde.

• 21:38

65:43 -  Veidemani vabavise ja Eichfussi lähivise kavatavad Eesti eduseisu juba 22punktiliseks. Et lõpuni on jäänud alla kuue minuti, on seis ootamatult väga turvaline.

• 21:34

Rait-Riivo Laane sai mängujuhi kohal vahetusmehena igati kiiduväärselt hakkama.

• 21:33

62:43 - Dorbekult veel üks kolmene! 33:8 spurt Eestile.

• 21:32

59:43 - Toome korvi alt kaks punkti juurde. Ja kohe teevad senegallased 24 sekundi määruse rikkumise otsa!

• 21:30
    Ville Arike

57:43 - Neljas veerand, Dorbek kiirrünnakust.

• 21:28
    Ville Arike

Veerandaeg läbi. Esimese poolaja taustal näib uskumatu, et Eesti võitis kolmanda perioodi 26:8!!!

Ville Arike

50:43 - Hallikult kolmas kolmene järjest!!!

Ville Arike

41:37 - Halliku sööt Raadikule, vabavise otsa.

• 21:14
    Ville Arike

39:37 - Toome realiseerib Soku supersöödu.

Ville Arike

33:35 - Viskekohta otsitakse hästi, Sokult korv.

• 21:08
    Ville Arike

31:35 - Teine poolaeg algab ilusa kombinatsiooniga, mille lõpetab Hallik.

• 21:05
    Ville Arike

Mänust on tehtud peaaegu võrdselt viskeid, kuid vabavisked on Eestil 3/1 ja Senegalil 17/12!

• 21:04
    Ville Arike

Eestile on kõik kolm kolmest tabanud Dorbek toonud 9, Veideman, Hallik ja Toome 4 punkti. Senegalile Ndoye 9, Dieng 8, Faye 7.

• 20:55
    Ville Arike

29:35 - Senegali vabavisked lõpetavad poolaja.

Ville Arike

21:22 - Dorbeku kolmene, koos sellega vastaste viga ja Eesti uus rünnak.

• 20:33
    Ville Arike

18:22 - Senegali vabavise.

• 20:32
    Ville Arike

Nüüd läheb jamaks, 24 sekundi tabloo ei tööta, aega võetakse lauast käsitsi ja meie mehed langevad kohe selle ohvriks.

• 20:29
    Ville Arike

18:21 - Saage teeb kohe vaheltlõikest korvi.

• 20:27
    Ville Arike

Esimene veerandaeg on läbi.

• 20:27
    Ville Arike

16:21 - Veerandaja viimase 15 sekundiga visatakse kolm kolmest: Senegal alustab, Dorbek vastab ja viimasel sekundil Senegali mees keskjoonelt.

Ville Arike

Ning esmakordselt pääseb Hispaanias mängu Kristo Saage!

• 20:21
    Ville Arike

13:11 - Ja Veideman avab kohe isikliku punktiarve.

• 20:21
    Ville Arike

Soku asemel tuleb mängujuhi kohale Veideman - teda proovitakse siin Hispaanias sel kohal esmakordselt.

Ville Arike

Vastase liider Dieng saab 5 sekundiga kaks viga - ühe rünnakul, teise kaitses.

Ville Arike

Arbet ja Hallik jäävad kaks rünnakut järjest kolmese taga täiesti vabaks, aga ei pane ära.

• 20:11
    Ville Arike

2:2 - Dieng ründelauast.

• 20:10
    Ville Arike

2:0 - Hallik petab vastase õhku ja avab skoori.

• 20:10
    Ville Arike

Eesti algkoosseisus on seekord Tanel Kurbas! Ülejäänud tegelased tavapärased Sten-Timmu Sokk, Gregor Arbet, Reinar Hallik ja Joosep Toome.

• 20:05
    Ville Arike

Meeskonnad on tutvustatud, lahtihüppeni jääb 3 minutit.

• 19:59
    Ville Arike

Eestlased seevastu harjutavad terve meeskonnaga kolmeseid.

• 19:58
    Ville Arike

Senegali mehed hüppavad hammastega rõngasse ja teevad 360-kraadiseid pealtpanekuid. Šõu on vägev. Õnneks on see kõik praegu soojendus.

• 19:55
    Ville Arike

Eelmise mängu ajal oli saalis igatahes korralik melu, Filipiine oli kodumaalt tulnud ergutama mitu tuhat inimest ja nad tegid korralikku lärmi! Väike osa sellest seltskonnast näib jäävat ka järgmist mängu vaatama.

• 19:47
    Ville Arike

Nüüd jääb Eesti ja Senegali mängu alguseni 20 minutit, meeskonnad teevad soojendust.

• 19:47
    Ville Arike

Nägime siis ära meie homse vastase Egiptuse, kes kaotas Filipiinidele 65:74. Vahe tuli sisse sellest, et asiaadid on kodustanud NBA mehe Andray Blatche'i, kes oli oskustelt mäekõrguselt üle nii omadest kui ka vastastest.

• 19:19

Kui algselt pidi kohtumine algama kell 20.00, siis seoses samas saalis toimuva Egiptuse ja Filipiinide vahelise matšiga mängu algus pisut viibib!