Eesti koondislane Rain Veideman. Foto: STANISLAV MOSHKOV
25. august 2014, 21:45

HÄSTI: Eesti lõpetas koondisesuve võiduga Egiptuse vastu! (1)

Eesti korvpallikoondis kohtus selle suve viimases kohtumises Hispaanias Guadalajaras MMiks valmistuva Egiptuse koondisega ja võitis 61:54. Eile olid eestlased 74:61 üle Senegalist, laupäeval kaotati 62:79 Argentiinale, reedel jäädi Senegalile alla 70:74.
21:46

Eesti suurimad punktitoojad: Toome 12, Hallik 10, Laane 9, Veideman 7, Sokk 7

21:41

Mäng läbi, lõppseis Eesti kasuks 61:54. Koondisesuvele anti igati väärikas lõpp ja koos B-koondise esitustega kogus Eesti juulis ja augustis 6 võitu ja 4 kaotust.

21:38

Sokk annab Toomele korvi kohale pehme söödu ja Toome viskab sisse - 59:52 Eestile.

21:35

Hallik saab päris valusa löögi puusapiirkonda ja lahkub grimassides platsi kõrvale.

21:33

Kas otsustav korv? Joosep Toome võtab ründelaua ja paneb palli korvi alt sisse. 57:50 Eestile, lõpuni 2 minutit.

21:30

Veideman tegi oma 5. vea ja tema mäng on läbi.

21:29

Mõned visked lähevad sisse ka ja Laane ning Soku kolmesed viivad Eesti 4.30 enne lõppu 53:47 juhtima.

21:24

Nüüd on Eesti punktipõuas ja seis viigistunud 45:45 peale. Lõpuni 6.30.

21:18

45:41 Eesti enne viimast veerandaega ees. Mänguilu ja lõpuni viidud lahendusi kahjuks napib. Hallikult 10, Toomelt 8 ja Veidemanilt 7 punkti.

21:12

Teisel poolajal pole Eesti rünnakud enam sujunud ja tehtud on mitu pallikaotust järjest. Aga veel juhitakse 41:37.

21:05

Raadik lükkab kenasti Soku möödläinud viske sisse ja 6 minutit enne kolmanda veerandaja lõppu juhib Eesti 39:33.

21:03

Teise poolaja alguseks pääses platsile ka Kristo Saage. Lisaks talle on väjakul Rain Raadik, Sten-Timmu Sokk, Rain Veideman ja Reinar Hallik,

20:47

Poolaeg läbi, Eesti eduseis on 34:28. Pole mingit põhjust, miks ei võiks Eesti ka kohtumise lõppedes eduseisus olla. Egiptus on oodatult täiesti keskpärane sats.

20:45

Ohoh, Reinar Hallik teeb korvi all uskumatult kena liigutuse ja Eesti juhib 31:25!

20:37

Eesti mäng on ajapikku järjest nii kaitses kui rünnakul õlitatumaks muutunud ja Eichfussi järjekordse lähiviske järel juhitakse 26:20. Poolaja lõpuni alla viie minuti.

20:33

Timo Eichfussi klassikaline vasaku käe poolt korvi alla trügimine läheb egiptlaste vastu lihtsalt läbi ja viib Eesti juhtima 21:20.

20:26

Vähemalt on Eesti oma rünnaku ka käima saanud ja esimese veerandaja lõpuks ollakse vaid 16:17 kaotusseisus. Toomelt 8 punkti.

20:25

Eesti jätab egiptlased kolmesejoone taha sama lihtsalt vabaks kui Senegal eile eestlased. Ja viskekätt Egiptuse meestel on.

20:23

Toomelt veel neli punkti juurde ja lisaks veel kaunis blokeeritud vise! Kahjuks on ta seni ainukene eestlane, kes on silmapaistvalt tegutsenud ja Eesti on 8:13 kaotussseisus.

20:19

Esimesed minutid on mõlemalt poolt möödunud väga rabedalt ning visked on sihtmärgist selgelt mööda läinud. Joosep Toome teeb siiski ilusa liigutuse ja viib Eesti 4:2 juhtima.