Hispaania koondis pärast võidukat mängu Argentiinaga.Foto: Ville Arike
Korvpalli MM 2019
26. august 2014, 01:10

Eesti vastane Argentiina jäi peoperemeestele alla 33 punktiga

Hispaania korvpallikoondis esitas MMi peaproovis jõudemonstratsiooni (1)

Laupäeval algava korvpalli MMi peoperemees Hispaania võõrustas otsustavate mängude paigas Madridis Argentiinat, võitis esimese veerandaja 25:10 ja mängu 86:53.

Pärast eelmist suhteliselt kahvatut esitust (neljapäeval Ukrainaga 71:63) soojendasid hispaanlased kodupubliku üles, esitades tõeliselt elegantse partii. Seejuures on parandamisruumi veel küllaga, sest ainuüksi esimesel poolajal tehti 12 pallikaotust ja ka viskeid on need mehed võimelised paremini tabama. Küll on selge, et korvi alla pole vendade Gasolide ja Serge Ibaka vastu eriti mõtet ronida, kulpe tuli söögi alla ja peale.

Ühhtlasi sai selgeks, et Eesti laupäevane vastane Argentiina praegu maailmaklassi ei kuulu - selle klassi hõivavad Hispaania ja USA. Kui tugevad on Eestist 17 punktiga jagu saanud argentiinlased tegelikult, näitab MM.

Suur korvpall naaseb Madridi MMi play-off'iks - alagrupimängud peab Hispaania Granadas, vastasteks Prantsusmaa, Serbia, Brasiilia, Egiptus ja Iraan.