Kirk Penney. Foto: AP / Scanpix
Korvpalli MM 2019
26. august 2014, 11:17

Uus-Meremaa pani kotti Serbia, Prantsusmaa nuhtles Austraaliat

Korvpalli MM on ukse ees ja meeskonnad peavad viimased kontrollmänge. Uus-Meremaa korraldas mõnusa üllatuse, kui Belgradi "karukoopas" ehk Pionir hallis alistas Serbia 102:96 (52:43).

Kauge maa korvpalluritel, kelle peatreener on ka Eesti hallidest tuntud Nenad Vucinic, suutis teise veerandi näiteks võita koguni 30:14.

Uusmeremaalaste punktikahurid olid Kirk Penney 29 ja Mika Vukona 22 ning kaotajatel Nemanja Bjelica 17 punktiga. Serblaste peatreener Aleksander Djordjevic polnud üldse rahul Vladimir Micoviga, kes teisel poolajal ei mänginud. Juhendaja sõnul see mees MM-il ei mängi, ega üldse koondises, kuni tema peatreener on.

Prantsusmaal polnud Strasbourg'i turniiri viimasel päeval probleeme Austraaliaga - 73:50 (36:28). Võitjate resultatiivseim oli Boris Diaw 17 ja austraallastel Aron Baynes samuti 17 punktiga.