Doping

ÕHTULEHE VIDEO: Neinar Seli lõpetas Bernatski juhtumi Eesti Antidopingu sõnadega: edasine uurimine pole võimalik ega mõistlik (13)

Viljar Voog, 28. august 2014 18:09
Foto: Viljar Voog
Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee arutas täna Vitali Bernatski dopingusüüdistusi uurinud komisjoni raportit ning ühiselt otsustati, et see teema on end ammendanud.

EOK president Neinar Seli ütles tänast arutelu kokku võttes, et aegumise tõttu ei saanud Betnatski teemat uurida ei julgeolekuasutused, olümpiakomitee ega Eesti Entidoping. Seega jäi EOKl üle vaid võtta seisukoht raportis mainitud sportlaste ja treenerite kohta. Kokku küsiti arvamust kergejõustiku-, suusa- ja laskesuusaliitudest, treenerite kutsekomisjonilt ning antidopingu nõukogust. "Viie erineva vastuse kokkuvõtteks tooks ma välja Eesti Antidopingu SA vastuse: raportis käsitletud konkreetsete dopingutarvitusjuhtumite kahtlustuse edasine uurimine pole võimalik ega ka mõistlik. Erinevas sõnastuses kajastus see mõte kõigis viies vastuses."

Seli ütles Õhtulehele antud videointervjuus, et loodetavasti ei jää raportis ära märgitud tuntud treenereid ja sportlasi dopingukahtlustus pikalt kummitama – nende süüd ju ei tõestatud. "See ongi kõige kurvem, et inimestel on see märk küljes ja nad peavad oma edasise tegevuse juures alati tõestama, et nad pole midagi teinud," sõnas EOK president, et kogu protsessiga kaasnenud meediatähelepanu on olnud juba niigi karm karistus.

Kuula mehe pikemat arvamust juba ülevalasuvast videost!

Samal teemal

01.02.2015
Bernatski dopingusüüdistuste paljastaja Kärt Anvelt: Mati Alaver ei tohiks Eesti sportlastega töötada
14.09.2014
Kohtualune Seli: ma ei saa aru süüdistusest ega tunnista süüd!
17.08.2014
Neinar Seli astub kohtu ette
28.07.2014
ÕHTULEHE VIDEO: Ott Kiivikas: dopinguga on nagu narkootikumidega, mille vastu võideldakse, aga ikka müüakse ja tarbitakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee