Foto: Viljar Voog
Viljar Voog 28. august 2014 18:09
Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee arutas täna Vitali Bernatski dopingusüüdistusi uurinud komisjoni raportit ning ühiselt otsustati, et see teema on end ammendanud.

EOK president Neinar Seli ütles tänast arutelu kokku võttes, et aegumise tõttu ei saanud Betnatski teemat uurida ei julgeolekuasutused, olümpiakomitee ega Eesti Entidoping. Seega jäi EOKl üle vaid võtta seisukoht raportis mainitud sportlaste ja treenerite kohta. Kokku küsiti arvamust kergejõustiku-, suusa- ja laskesuusaliitudest, treenerite kutsekomisjonilt ning antidopingu nõukogust. "Viie erineva vastuse kokkuvõtteks tooks ma välja Eesti Antidopingu SA vastuse: raportis käsitletud konkreetsete dopingutarvitusjuhtumite kahtlustuse edasine uurimine pole võimalik ega ka mõistlik. Erinevas sõnastuses kajastus see mõte kõigis viies vastuses."

Seli ütles Õhtulehele antud videointervjuus, et loodetavasti ei jää raportis ära märgitud tuntud treenereid ja sportlasi dopingukahtlustus pikalt kummitama – nende süüd ju ei tõestatud. "See ongi kõige kurvem, et inimestel on see märk küljes ja nad peavad oma edasise tegevuse juures alati tõestama, et nad pole midagi teinud," sõnas EOK president, et kogu protsessiga kaasnenud meediatähelepanu on olnud juba niigi karm karistus.

Kuula mehe pikemat arvamust juba ülevalasuvast videost!