USA - SoomeFoto: ANDER GILLENEA
31. august 2014, 00:14

FOTOD: Soome kaotas MMi avamängus ameeriklastele 59 punktiga (1)

Korvpalli MMi avamängus said põhjanaabrid soomlased kohe avapäeval madistada USA staaridega. Ilmselt tahetakse see mäng aga kiiremas korras ära unustada, sest vastu tuli võtta 59-punktine kaotus 55:114. Juba esimese poolaja järel oli Soome seis hapu mis hapu, ameeriklased juhtisid siis 42 punktiga 60:18.

Kohtumise esimesed kaks punkti viskasid küll soomlased, kuid see jäi ka nende ainsaks rõõmsamaks hetkeks.Tõsi, avaveerandi järel polnud olukord veel liiga hull - USA juhtis "kõigest" 15 punktiga 31:16 - kuid teisel perioodil läks asi käest: soomlased suutsid visata vaid 2 (loe: kaks, needki vabavisetest) punkti ameeriklaste 29 vastu ning nii see vahe sisse käriseski.

Teisel poolajal võtsid USA staarid märksa lõdvemalt ja lubasid soomlastelgi punkte visata, kuid lõpuks ilutsesid tablool ikkagi nende 59-punktised võidunumbrid 114:55.

USA resultatiivsemad olid Klay Thompson 18 ja Anthony Davis 17 punktiga, Soome parimatena viskasid Shawn Huff ja Petteri Koponen 12 silma.