Auto-Moto uudised

Ralf Aron tõusis Belgias kahel korral poodiumile 

Toimetas Kaspar Käänik, 31. august 2014 10:02
Foto: Dirk Bogaerts
Ralf Aron saavutas vormel-Renault 1.6 Põhja-Euroopa karikasarja (NEC) etapil Zolderi ringrajal kaks poodiumikohta, olles esimeses võistlussõidus kolmas ja teises sõidus teine.

Zolderi ringrada Belgias oli järjekordselt uus ja tundmatu rada noore vormelisõitja jaoks, kuid vabatreeningutel kohanes Ralf Aron võõra rajaga kiiresti. Kuigi kvalifikatsioonis näitas eestlane aegu, mis andsid võistlussõitudeks vastavalt 4. ja 3. stardikoha ei jäänud Ralf siiski oma etteastega päris rahule. Kvalifikatsioon demonstreeris ka hästi võistlussarjas valitsevat tihedat konkurentsi, sest esikaheksa mahtus napilt 0,9 sekundi sisse.

Samal teemal

"Kvalifikatsiooniga päris rahule jääda ei saanud, sest milegi pärast ei õnnestunud mul raja esimene sektor ja seal kaotasime palju aega," kommenteeris Ralf Aron. "Zolderi rada iseenesesest on väga äge - on nii kiireid kui aeglasi kurve ja samas ka huvitavaid kõrgustevahesid. Mulle igatahes meeldis."

Esimeses sõidus langes Ralf juba esimesel ringil kolmandalt kohalt viiendaks, põhjuseks väike aps käiguvahetusega. Ralfi seljataga juhtus aga kahe auto osalusel avarii, mis tõi rajale ka ohutusauto. Kui võidusõit jätkus, õnnestus Ralfil tõusta uuesti kolmandale kohale ja seda kohta hoidis eestlane kuni finišini.

Start teises sõidus õnnestus aga paremini ja juba esimeses kurvis tõusis Ralf ilusa möödasõiduga teisele kohale, ja seda kohta ta enam käest ei lasknud.

"Esimese sõidu teises kurvis läks vabakäik sisse ja kaotasin sellega kaks kohta," rääkis Ralf. "Aga seejärel kui ohutusauto rajalt lahkus, õnnestus mul uuesti enda positsiooni kahe koha võrra parandada ja tõusta kolmandale kohale."

"Teine sõit algas paremini, sest juba esimeses kurvis sain teisel kohal sõitnud hollandlasest mööda. Suutsin ka väikese vahe juba sisse sõita, aga siis tekkis hetkeks mingi probleem piduritega ja hollandlane jõudis mulle taas järele. Pidin paari ringi jagu oma positsiooni kaitsma, aga siis sain taas väikese vahe sisse sõidetud ja lõpetasin teise kohaga."

Scuderia Nordica võistkonna teine sõitja Oliver Söderström naases Zolderist tubli 5. ja 8. kohaga, olles parim kõigist osalenud rootslastest.

Samal teemal

28.01.2014
VIDEO: Uus Kevin Korjus? Eestlane võitis kardihooaja avaetapi!
23.06.2013
Ralf Aron tõusis CIK-FIA Academy’l poodiumile
18.06.2013
Ralf Aron võitis F1 meistri Nelson Piquet poega
01.09.2012
Ralf Aron Soomes teisel kohal