6
fotot
Leedu fännid. (GERARD JULIEN)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

MMil alagrupiturniiri viimases voorus selgusid kõik kaheksandikfinaalidesse pääsejad. Kõige põnevam on heitlus C-grupis, kus Soome kaotas 65:67 Uus-Meremaale ja jäi kaheksandikfinaalidest välja. D-grupi esikoha sai Leedu, kes oli pingelises matšis üle Sloveeniast 67:64.

• 00:55
    Ats Kuldkepp

Läbi on saanud ka alagrupiturniiri viimane kohtumine Hispaania - Serbia, kus peoperemehed võtsid kindla 89:73 võidu. Taaskord oli Hispaania resultatiivseim Pau Gasol 20 punktiga.

• 00:46

A-B grupi play-offi tabelipool: Hispaania - Senegal, Horvaatia - Prantsusmaa, Kreeka - Serbia, Brasiilia - Argentiina.

• 00:43
    Ville Arike

Niisiis tuleb C-D grupi play-off'i tabelipool järgmine (järjekorras): USA - Mehhiko, Sloveenia - Dominikaani, Leedu - Uus-Meremaa, Türgi - Austraalia.

• 00:40

Kreeka võitis Argentiinat 79:71 ja pani B-grupi täisedu 5 võiduga kinni. B-grupi lõplik tabeliseis: 1. Kreeka, 2. Horvaatia, 3. Argentiina, 4. Senegal, 5. Puerto Rico, 6. Filipiinid.

• 00:26
    Ville Arike

Nüüd seisab sloveenide teel esmalt ohtlik Dominikaani ja seejärel, soovitust varem, USA.

• 00:25
    Ville Arike

Kui Austraalia võitnuks täna Angoolat, olnuks muude tulemuste samaks jäämisel järjestus: 1. Sloveenia, 2. Austraalia, 3. Leedu... Nii et sloveenide pahameelest ausside üle võis aru saada, neil läks hea korvide vahe eelis kaduma.

• 00:21

Õnnelikud leedulased - vasakult Renaldas Seibutis, Adas Juskevicius ja Martynas Pocius.

• 00:19

Ühtlasi võtab Leedu D-grupi esikoha ja Sloveenia jääb teiseks. 3. Austraalia, 4. Mehhiko, 5. Angola, 6. Lõuna-Korea.

• 00:17

Ja Leedu võidabki 67:64, sealjuures viimasel veerandajal oldi sloveenidest üle 12:2!

• 00:16

Rekordit siiski ei tule, Goran Dragic tabab lähiviske. Aga Leedu on ikkagi 10 sekundit enne lõppu 67:64.

• 00:14

Sloveenia keskmängija Alen Omic on viimasel veerandil mööda pannud kõik neli viset, kusjuures neist kõik on olnud korvi alt.

• akmentins_and1 00:10

@LithuaniaBasket Slovenia is going for scorless quater record. Do they reach it??? Fantastic... #GoLithuania

• 00:09

Adas Juskevicius ja Kšištof Lavrinovic viivad Leedu 1.19 enne lõppu 66:62 juhtima!

• 00:06

Leedu - Sloveenia mängu lõpuni 2.50 ja tablool on viik 62:62. Sloveenia pole ikka neljandal veerandajal ühtegi punkti saanud!

• 00:05

Türgi võidab Dominikaani Vabariiki 77:64. Seega on C-grupi lõppjärjestus selline: 1. USA, 2. Türgi, 3. Dominikaani Vabariik, 4. Uus-Meremaa, 5. Ukraina, 6. Soome.

• 00:03

Leedu on Sloveenia viie minutiga kuival hoidnud, aga on ise suutnud vista vaid viis punkti. Seis 60:62 ning Leedu peatreener Jonas Kazlauskas on korvialuseks tandemiks usaldanud vennad Lavrinovicid!

• 23:51

Kuigi Sloveenia juhtis Leedu vastu korraks isegi 11 punktiga, on baltlased enne viimast veerandaega haardeulatuses - 55:62.

• 23:45

Hispaania on Serbia vastu poolajaks ees juba 54:35 (Pau Gasol 14 punkti), Kreeka Argentiina vastu 44:33 (Nick Calathes 12).

• 23:38

Nii lõpetas Pau Gasol esimese Hispaania - Serbia matši veerandaja:

• 23:31

Kohtunikud määravad Adas Juskeviciusele Goran Dragici löömise eest ebasportliku vea ja Leedu fännid hakkavad neile tüüpiliselt skandeerima "F**k you, referee!" Sloveenia juhib endiselt, seis on 50:44, kolmanda veerandi lõpuni 6.30.

• jmiklovas 23:31

Was it @Goran_Dragic talking about fair play earlier today? Stand up and act like a man then

• 23:20

Suured vahed kipuvad sisse tulema ka mujal. Hispaania juhib esimese veerandi järel Serbia vastu 34:20 ja Kreeka Argentiina vastu 28.16.

• 23:16

Samal ajal juhib Türgi poolajaks Dominikaani Vabariigi vastu juba 41:23.

• 23:15

Valanciunas ei ole tuntud kui eriline vastaste pikkadele üks-üks olukorras ärategija, aga Alen Omici suguste tsentrite vastu saab ta hakkama küll.

• 23:14

Sloveenia võidab Leedu vastu esimese poolaja 44:36, kusjuures vahe tehti sisse alles poolaja lõpus. Sloveenidel on kolm meest - Goran Dragic, Domen Lorbek ja Miha Zupan - toonud 9 punkti. Leedul on selgelt parim olnud Jonas Valanciunas 12 punktiga.

• 23:07

Alanud on ka tänased viimased kohtumised Serbia-Hispaania (A-grupp) ning Argentiina - Kreeka (B-grupp). Neist esimene ei otsusta midagi, teine paneb paika B-grupi kohad esimesest kolmandani.

• TasMelas 23:07

HEL-LAS! HEL-LAS! AVOID SPAIN! HEL-LAS!

• 22:51

Sloveenia võidab avaveerandi Leedu vastu 24:22, Domen Lorbek on Sloveeniale visanud 7, Jonas Valanciunas Leedule 8 punkti.

• LithuaniaBasket 22:51

1Q: Lithuania 22-24 Slovenia. Seems 90% of Slovenian possessions take less than 5 sec. Superb execution on the break... or just quick legs.

• 22:50

Samal ajal käib ka C-grupis lahing Türgi ja Dominikaani Vabariigi vahel ning Türgi on esimese veerandaja järel 14:13 ees. Mõlemal tiimil on esile kerkinud selged liidrid - türklaste poolelt on Kerem Gonlümil koos 8, vastastel on Francisco Garcia visanud juba 11 punkti.

• 22:40

Esimese nelja ja poole minutiga juhib Sloveenia Leedu vastu 11:8.

Leedu hädadest ja mängujuht Mantas Kalnietise puudumisest on räägitud palju, aga Sloveenia esitused pole turniiri edenedes hoolimata täisedust samuti kugi veenvad olnud. Austraaliat võideti 10 ja Mehhikot 21 punktiga, aga siis pusiti autsaider Lõuna-Koreaga kolm veerandaega võrdselt ja lõpuks oldi üle 17 punktiga. Eile saadi aga Angolast jagu vaid kuue punktiga.

• 22:00

Kõik täna peetud mängude skoorid:

• 21:37

Ja siin on sama kohtumise parimad palad:

• 21:33

Pisut rohkem kui tund aega tagasi lõppenud USA - Ukraina kohtumise üks kaunimaid momente, kus laitmatu tiimitöö lubab DeMarcus Cousinsil vabalt pealt panna.

• 21:26

Teistes gruppides on edasipääsejate koha pealt seis segasem. B-grupis on kindel Senegali 4. koht, C-grupis USA 1. koht ja D-grupis Mehhiko 4. koht.

Seega läheb Hispaania kaheksandikfinaalis vastamisi Senegaliga.

• 21:24

A-grupis on järjestus selge: 1. Hispaania (4 võitu ja 0 kaotust), 2. Brasiilia (4-1), 3. Prantsusmaa (3-2), 4. Serbia (2-2), 5. Iraan (1-5), 6. Egiptus (0-5). Hispaania - Serbia kohtumine järjestust enam ei muuda.

• 21:17

Seega on täna jäänud veel neli kohtumist: Hispaania - Serbia (A-grupp, 23.00), Argentiina - Kreeka (B-grupp, 23.00), Türgi - Dominikaani Vabariik (C-grupp, 22.30), Leedu - Sloveenia (D-grupp, 22.30).

• 21:12

Horvaatia käib B-grupis üle Puerto Ricost tulemusega 103:82 ja kindlustab edasipääsu. See, kas horvaadid saavad grupis teise või kolmanda koha, sõltub kell 23.00 algavast kohtumisest Argentiina-Kreeka. Kui võidab Kreeka, saab Horvaatia teise koha, kui parem on Argentiina, on horvaadid kolmandad.

• GuidoGuida 21:12

Egypt lost all the WC games by an average of 35 points. Worst made only Central African Republic in 1974 (40ppg) & Malaysia (45ppg in 1986)

• 21:05

Prantsusmaa võitis Iraani vaid 81:76 ja lõpetab A-grupi ilmselt kolmandana, Iraan jääb viiendaks. Prantslastele tõi Thomas Heurtel 15 ja iraanlastele Hamed Haddadi 22 punkti ning 15 lauapalli. Vaata kogu statistikat!

• 20:24

Seega läheb USA kaheksandikfinaalis kokku Mehhikoga!

• 20:21

Lõppenud on veel üks kohtumine: Mehhiko võitis Lõuna-Koread 87:73 ja pääseb D-grupist 2 võidu ja 3 kaotusega neljandana edasi. Lõuna-Korea 5 kaotuse kõrval võidurõõmu tunda ei saanud. Vaata statistikat!

• 20:20

USA võidab lõpuks kindlalt 95:71 ja lõpetab C-grupi mängud täisedu viie võiduga. Ukraina sai 2 võitu ja 3 kaotust ning jääb napilt nelja hulgast välja. C-grupis saab teise koha õhtuse kohtumise Türgi - Domikaani Vabariigi võitja. Lisaks neile kolmele pääseb kindlasti edasi veel Uus-Meremaa.

• 19:58

A-grupis on Iraan kaotanud Prantsusmaale poolaja vaid 33:37. B-grupis juhib Horvaatia Puerto Rico vastu poolajaks juba 53:36 ja on kindlustamas edasipääsu. C-grupi matšis USA-Ukraina on lõpuni jäänud 6.31 ja USA juhib 79:61.

• 19:52

Austraalia üllatuskaotus Angolale on korvpalliüldsuses paraja tormi tekitanud. Vihaseks sai ka Sloveenia liider Goran Dragic. "Korvpall on ilus sport ja meelega kaotamisel ei tohi siin kohta olla. Aga just nii juhtus Austraalia - Angola mängus!! FIBA peab midagi ette võtma!" kurjustas ta Twitteri vahendusel.

Austraalia kaotus tähendab, et nad jäävad D-grupis Leedu võidu korral kolmandaks ja väldivad kuni poolfinaalini USA-d. Sloveenia aga jääb Leedule kaotamise korral igal juhul teiseks ja võib USA-ga vastamisi minna juba veerandfinaalis.

• 19:40

USA on veel pisut käiku juurde pannud ja 3.59 enne kolmanda veerandaja lõppu juhitakse Ukraina vastu 60:44.

• KoponenPetteri 19:30

Just couldn't bring it today. Worst feeling when u let ur teammates down. But life goes on. Thanks to everybody who were with us #susijengi

• 19:17

Paitsab, et esimese poolaja lõpus said Ukraina jõuvarud otsa ja USA juhib 44:32.

• 19:05

Ukraina ameeriklasest peatreener Mike Fratello (keskel) võib olla üks põhjus, miks Ukraina USA-ga nii hästi hakkama saab. Teise veerandaja keskel on USA siiski 30:27 ette pääsenud.

• 18:51

Käima on läinud kohtumine Ukraina-USA ja esimese veerandaja järel juhib Ukraina 19:14! Ameeriklased on seni olnud täiesti hambutud. Teisalt Ukraina teab, et et C-grupist edasi aitab ainult võit ja selle nimel nad meeleheitlikult pingutavadki.

• 18:06

A-grupis lõpetas Brasiilia Egiptuse piinad seisul 128:65, võitjatel tegid skoori kõik 12 meest. Egiptlased jäid MM-il võiduta.

• 17:57

C-grupi edasipääsejad nüüd selged, nendeks on USA, Türgi, Dominikaan ja Uus-Meremaa. Seda muidugi juhul, kui Ukraina ei võida õhtul USA-d.

• 17:55

Vaatamata võimsale pingutusele jäi Soome alla Uus-Meremaale 65:67 ja MM on nende jaoks läbi. Petteri Koponen võttis viimasel kümnel sekundil kahel korral viskamise enda peale, aga mõlemal korral pani mööda.

• 17:21

Soomlased tegid täitsa korraliku 3. veerandi lõpu ja vähendasid vahe 45:57-le. Kuus minutit enne veerandi lõppu oli veel 33:53. Lootus sureb viimasena!

• 17:13

Brasiillased näitavad Egiptusele, kuidas seda korvpalli tegelikult mängitakse - poolaeg 67:23.

• 17:03

Aplaus Filipiinide satsile, kes said esimese võidu MM-il alates 1974. aastast. Lisaajal alistati Senegal 81:79. Aga Eestile kaotanud Aafrika meeskond sai ikkagi edasi!

• 16:58
    Ville Arike

Austraalia, muide, andis täna puhkepäeva liidritele Joe Inglesile ja Aron Baynesile.

• 16:53
    Ville Arike

Angoola võit Austraalia üle sobib huvitaval kombel kõige paremini leedulastele. Kui nad olid soovitanud treeneritel õhtuseks mänguks kalkulaator taskusse panna, siis nüüd pole seda enam vaja. Nimelt ei taha D-grupis keegi väga teiseks tulla, sest see tähendaks play-offi esimesest ringist edasi pääsemise korral veerandfinaalis kohtumist USAga. Grupi esimene ja kolmas väldivad aga jänkisid poolfinaalini. Leedu seis on nüüd lihtne: kui võidad õhtul Sloveeniat, saad esikoha (2. Sloveenia, 3. Austraalia), kui kaotad, oled kolmas (1. Sloveenia, 2. Austraalia). Üks on selge: sloveenid lähevad elu eest võitlusse.

• 16:48

Soome kaotas poolaja 32:44. Kui Susijengi tahab edasi jõuda, siis nad peavad selles mängus võidu saama.

• 16:32

Soomlastel asi natuke hapu - Uus-Meremaa vastu kaotati avaveerand 12:18, teise keskel ollakse taga 21:34.

• 16:24

Yanick Moreira pani võitjatele koguni 38 punkti! Lisaks 15 lauapalli.

• 16:23

Austraalia saigi Angola käest "tappa"! 83:91.

• 15:52

TOHOH: Austraalia ja Angola kohtumises on lõpuni jäänud 6 minutit ja soosik Austraalia juhib vaid 74:73!

• 15:29
  • 15:25

Austraalia libiseb Angolal oodatult eest ära - poolajaks juhiti 42:29.

• 14:38

Matemaatika vahele midagi ilusat: lai valik selle turniiri võimsamaid pealtpanekuid!

• 14:26

Kui Leedu Sloveeniale kaotab või võidab kuni nelja punktiga, siis jäädakse alagrupis kolmandaks. Grupis saadakse esikoht, kui kui Sloveeniat suudetaks võita vähemalt 9 punktiga. Peamine eesmärk on seega vältida 5-8 punktilist võitu, mis tooks kaasa alagrupi teise koha. See on halb, sest turniirisüsteem viiks nad veerandfinaalis vastamisi USAga. Eelnevalt tuleb muidugi kaheksandikfinaal võita.

Viimase ehk neljanda edasipääsukoha peale on D-grupis suurim favoriit Mehhiko, kes peaks olema suuteline Lõuna-Korea alistama.

• 14:23

D-grupi tabeliseis: Sloveenia 4-0, Leedu 3-1, Austraalia 3-1, Mehhiko 1-3, Angola 1-3, Lõuna-Korea 0-4. Tänased kohtumised: Austraalia - Angola (14.30), Lõuna-Korea - Mehhiko (18.30), Leedu - Sloveenia (22.30).

• 14:15

Põnevaim matš peaks B-grupis tulema Horvaatia ja Puerto Rico vahel, sest Kariibi tiimil on võimalus turniirile suurte lootustega tulnud Horvaatia välja puksida. Seevastu üllatusmeeskod Senegal on kindlasti edasi. Kreeka ja Argentiina selgitavad aga alagrupi võitja.

• 13:52

B-grupi tabeliseis: Kreeka 4-0, Argentiina 3-1, Horvaatia 2-2, Senegal 2-2, Puerto Rico 1-3, Filipiinid 0-4. Täna kohtuvad Senegal - Filipiinid (15.00), Horvaatia - Puerto Rico (19.00), Kreeka - Argentiina (23.00).

• 13:42

Kui Serbia ei suuda üllatada Hispaaniat ning Brasiilia ja Prantsusmaa autsaiderite vastu ei väärata, jääb A-grupi järjestus samaks, mis eelmises postituses.

• KoponenPetteri 13:41

Camoon!! Do or die!! Lets gooo!!! #fight #susijengi #Spain2014 #GameDay5

• 13:40

A-grupi tabeliseis: Hispaania 4 võitu ja 0 kaotust, Brasiilia 3-1, Prantsusmaa 2-2, Serbia 2-2, Iraan 1-3, Egiptus 0-4. Täna kohtuvad Brasiilia - Egiptus (16.30), Iraan - Prantsusmaa (19.00) ja Serbia - Hispaania (23.00).

• 13:30

Kui Soome suudab Uus-Meremaad võita, siis pääsevad nad surnud ringi tõttu alagrupist edasi.

Kõikvõimalikud "surnud ringid" on juba välja arvutatud ning Soome - Uus-Meremaa mängus on üks selge: võitja pääseb igal juhul play-off'i. Eeldusel, et mäng USA - Ukraina ei too üllatust. Ja kui ei too, sõltub esimese kohtumise võitjast, kas Türgi - Dominikaani Vabariigi kohtumises läheb mõisa peale mänguks või mitte.

Uus-Meremaa võit jätaks mitte ainult Soome üksi 1 võiduga grupi viimaseks, vaid tähendaks automaatselt ka Ukrainale eelviimast ehk 5. kohta ja samuti play-off'i ukse taha jäämist. Kui aga Soome võidab, tähendab see omakorda ka Ukrainale kindlat edasipääsu ning lisaks Uus-Meremaale jääks play-off'i ukse taha ka kohtumise Türgi - Dominikaani Vabariik kaotaja.

• 13:25

C-grupi praegune tabeliseis: USA 4 võitu ja 0 kaotust, Ukraina 2-2, Türgi 2-2, Dominikaani Vabariik 2-2, Uus-Meremaa 1-3, Soome 1-3. Täna mängivad omavahel Soome - Uus-Meremaa (16.00), Ukraina - USA (18.30) ja Türgi - Dominikaani Vabariik (22.30).