Leedu fännid.Foto: GERARD JULIEN
Korvpalli MM 2019
5. september 2014, 00:48

KORVPALLI MMi KUUES PÄEV: vaata kõiki kaheksandikfinaalide paare! (3)

MMil alagrupiturniiri viimases voorus selgusid kõik kaheksandikfinaalidesse pääsejad. Kõige põnevam on heitlus C-grupis, kus Soome kaotas 65:67 Uus-Meremaale ja jäi kaheksandikfinaalidest välja. D-grupi esikoha sai Leedu, kes oli pingelises matšis üle Sloveeniast 67:64.
00:55
Ats Kuldkepp

Läbi on saanud ka alagrupiturniiri viimane kohtumine Hispaania - Serbia, kus peoperemehed võtsid kindla 89:73 võidu. Taaskord oli Hispaania resultatiivseim Pau Gasol 20 punktiga.

00:46

A-B grupi play-offi tabelipool: Hispaania - Senegal, Horvaatia - Prantsusmaa, Kreeka - Serbia, Brasiilia - Argentiina.

00:43
Ville Arike

Niisiis tuleb C-D grupi play-off'i tabelipool järgmine (järjekorras): USA - Mehhiko, Sloveenia - Dominikaani, Leedu - Uus-Meremaa, Türgi - Austraalia.

00:40

Kreeka võitis Argentiinat 79:71 ja pani B-grupi täisedu 5 võiduga kinni. B-grupi lõplik tabeliseis: 1. Kreeka, 2. Horvaatia, 3. Argentiina, 4. Senegal, 5. Puerto Rico, 6. Filipiinid.

00:26
Ville Arike

Nüüd seisab sloveenide teel esmalt ohtlik Dominikaani ja seejärel, soovitust varem, USA.

00:25
Ville Arike

Kui Austraalia võitnuks täna Angoolat, olnuks muude tulemuste samaks jäämisel järjestus: 1. Sloveenia, 2. Austraalia, 3. Leedu... Nii et sloveenide pahameelest ausside üle võis aru saada, neil läks hea korvide vahe eelis kaduma.

00:21

Õnnelikud leedulased - vasakult Renaldas Seibutis, Adas Juskevicius ja Martynas Pocius.

00:19

Ühtlasi võtab Leedu D-grupi esikoha ja Sloveenia jääb teiseks. 3. Austraalia, 4. Mehhiko, 5. Angola, 6. Lõuna-Korea.

00:17

Ja Leedu võidabki 67:64, sealjuures viimasel veerandajal oldi sloveenidest üle 12:2!

00:16

Rekordit siiski ei tule, Goran Dragic tabab lähiviske. Aga Leedu on ikkagi 10 sekundit enne lõppu 67:64.

00:14

Sloveenia keskmängija Alen Omic on viimasel veerandil mööda pannud kõik neli viset, kusjuures neist kõik on olnud korvi alt.

00:10
akmentins_and1

@LithuaniaBasket Slovenia is going for scorless quater record. Do they reach it??? Fantastic... #GoLithuania

00:09

Adas Juskevicius ja Kšištof Lavrinovic viivad Leedu 1.19 enne lõppu 66:62 juhtima!

00:06

Leedu - Sloveenia mängu lõpuni 2.50 ja tablool on viik 62:62. Sloveenia pole ikka neljandal veerandajal ühtegi punkti saanud!

00:05

Türgi võidab Dominikaani Vabariiki 77:64. Seega on C-grupi lõppjärjestus selline: 1. USA, 2. Türgi, 3. Dominikaani Vabariik, 4. Uus-Meremaa, 5. Ukraina, 6. Soome.

00:03

Leedu on Sloveenia viie minutiga kuival hoidnud, aga on ise suutnud vista vaid viis punkti. Seis 60:62 ning Leedu peatreener Jonas Kazlauskas on korvialuseks tandemiks usaldanud vennad Lavrinovicid!

23:51

Kuigi Sloveenia juhtis Leedu vastu korraks isegi 11 punktiga, on baltlased enne viimast veerandaega haardeulatuses - 55:62.

23:45

Hispaania on Serbia vastu poolajaks ees juba 54:35 (Pau Gasol 14 punkti), Kreeka Argentiina vastu 44:33 (Nick Calathes 12).

23:38

Nii lõpetas Pau Gasol esimese Hispaania - Serbia matši veerandaja:

23:31

Kohtunikud määravad Adas Juskeviciusele Goran Dragici löömise eest ebasportliku vea ja Leedu fännid hakkavad neile tüüpiliselt skandeerima "F**k you, referee!" Sloveenia juhib endiselt, seis on 50:44, kolmanda veerandi lõpuni 6.30.