Leedu - Sloveenia.Foto: GERARD JULIEN
Korvpalli MM 2019
5. september 2014, 00:36

FOTOD: Leedu jättis Sloveenia viimasel veerandajal peaaegu kuivale ja võitis D-grupi!

Leedu korvpallikoondis võitis Hispaanias toimuva MMi D-grupi esikohamatšis Sloveeniat 67:64 ja läheb kaheksandikfinaalis vastamisi Uus-Meremaaga.

Leedu oli suure osa kohtumisest tagaajaja rollis, pisut enne viimase veerandaja lõppu oldi Sloveenia vastu taga juba 51:62. Sellest hetkest alates jäeti aga vastased kümneks minutiks kuivale ning mindi Adas Juskeviciuse ja Kšištof Lavrinovici korvidest ise 66:62 juhtima. Lõpuminutiga endam edu käest ei antud. Viimase veerandi võitis Leedu 12:2!

Jonas Valanciunas oli Leedu resultatiivseim 12 punktiga, aga otsustavatel hetkedel ta platsil ei viibinud. Darjuš Lavrinovic lisas 11 punkti. Sloveenia poolelt viskas Domen Lorbek 14 punkti. Kogu statistika.

Sloveenia jäi D-grupis teiseks ja kohtub kaheksandikfinaalis Dominikaani Vabariigiga. Edu korral tuleb veerandfinaalis vastu aga ilmselt USA.