Andrus Veerpalu Foto: STANISLAV MOSHKOV
Talisport
5. september 2014, 20:22

Andrus Veerpalu võitis Räbiküla jooksukrossi (8)

Valgamaal Räbikülas toimunud jooksukrossi 6,9 kilomeetri pikkuse distantsi võitis endine tippsuusataja, 43-aastane Andrus Veerpalu ajaga 25.33,6, vahendas Jooksuportaal.

Tema järel sai teise koha Veerpalule 16,7 sekundit kaotanud Taavi Lehemaa. Kolmas oli Siim Lehismets ajaga 26.56,2. Naistes võitis krossi üldarvestuses 6. kohale tulnud Johanna Ardel ajaga 28.37,9. Järgnesid Piret Tikva 33.10,0-ga ja Maris Jaama 33.59,7-ga. Kokku lõpetas distantsi 59 jooksjat.

Jooksukrossi algatas Valgamaa Spordiliidu juht Rein Leppik koostöös kohaliku spordielu edendaja Priit Vakmanniga. Andrus Veerpalu osalemine tuli korraldajatele meeldiva üllatusena. "Kuigi oleme teretuttavad, minu poolt ühtegi personaalset pöördumist kellegi poole osalema kutsumiseks polnud. Info jõudis temani tavapäraseid kanaleid pidi," kinnitas Vakmann Valgamaalasele. Jahmatava üllatusena kunagise tippsuusataja võit peakorraldajale ei tulnud. "Minu teada on ta maastikujooksus päris häid tulemusi näidanud," ütles Vakmann.