KOTTI: Loodetavasti suudab Margus Hunt (tagumine mustsärk) ka tänavu Ravensi mängujuht Joe Flacco maha tõmmata.Foto: AFP/Scanpix
Viljar Voog 6. september 2014 10:00
Margus Hundi teine aasta NFLis saab õige alguse sel pühapäeval, kui Eesti aja järgi kell 20.00 algavas mängus sõidetakse külla Baltimore Ravensile.

Eesti vägilasel on möödunud hooaja lõpus peetud matšist divisjonirivaalidega head mälestused: just Ravensi vastu sai meie mees kirja oma debüüthooaja ainsad 0,5 sacki, kui tõmbas koos Michael Johnsoniga maha vastaste nimeka mängujuhi Joe Flacco. Tänavu Johnsonit enam Bengalsi särgis ei näe ning Hunt peab arvestama rohkema mänguajaga, et tekkinud auku täita.

Paremat kondiproovi kui Baltimore’i klubi on neile igatahes raske ette kujutada. Ravens oli eelmisel hooajal küll mannetu, ent aasta varem võideti Flacco juhtimisel Super Bowl ning mängujuht pole hooaja esimeses matšis kunagi kodustaadionil kaotuskibedust tundma pidanud. Bengals on omakorda viimased neli korda Baltimore’ist saba jalge vahel lahkunud – viimati võideti 2009. aastal 17:14.

Et tänavu viiendat järjestikkust kaotuseaastat vältida, tuleb Bengalsil loota äsja 89 miljoni euro suuruse lepingupikenduse saanud mängujuht Andy Daltoni võimetele, ent kindel tuleb olla ka kaitses. Ehk on kaitseliini ääremängijate Carlos Dunlapi, Robert Geathersi ja Wallace Gilberry jaoks lisamotivatsiooniks teadmine, et iga nende tehtud viga, toob Margus Hundi põhikoosseisu koha napsamisele lähemale.

Kuigi eestlane ei jookse pühapäeval kõigi eelduste kohaselt platsile algrivistuses, peaks talle siiski jaguma ohtralt mänguaega. Kuidas Hundi teine NFLi-aasta algab, saate jälgida veebilehelt õhtuleht.ee/sport.