Maailmameistrid sakslased alustavad EM-valikmänge Šotimaa vastuFoto: Frank Augstein
7. september 2014, 23:49

EM-valiksari: Saksamaa võitis, Soome pääses häbist, Portugal kaotas Albaaniale! (6)

Täna õhtul tehakse algust 2016.a jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valikturniirga, kui toimuvad esimesed kaheksa mängu. Eesti alagrupis veel kohtumisi ei toimu, kuid Õhtuleht hoiab mänguskooridel silma peal!
00:23
haha

Portugal tegi mängus 19 lööki, neist 4 raamide vahele, 1 posti ja pmst Albaania goalie Berisha pidi tegema vaid (NB!) 2 head tõrjet. Albaania lõi 2 korda peale, 1 sisse ja olemas. Vot nii käivad lood ja Portugal on lahja mis lahja. 2008. aastal mängiti Albaaniaga kodus 0-0, nüüd saadi ketukas.

23:48
JonatanTintin

Great win @Huuhkajat ! Three points and on track, well done @RikuRiski!

Endine Tallinna Flora ja Soome koondise ründaja Jonathan Johansson õnnitleb kaasmaalasi võidu puhul.

23:47

Thomas Müller lõi EM-valikmängus Šotimaaga mõlemad Saksamaa väravad.

23:46
ottjarvela

Soome pääses häbist ning pööras Fääridel 0:1 kaotusseisu 3:1 võiduks aga Cristiano Ronaldota Portugal kaotas kodus 0:1 Albaaniale! #EURO2016

23:43

Mängu on lõppenud!

Saksamaa - Šotimaa 2:1 (võitjate mõlemad väravad Thomas Müllerilt)
Portugal - Albaania 0:1 (Cristiano Ronaldo ei mänginud)
Kreeka - Rumeenia 0:1 (Rumeenia mängis 52. minutist vähemuses)
Fääri saared - Soome 1:3 (avapoolaja võitsid Fääri saared 1:0)
Gibraltar - Poola 0:7 (Robert Lewandowski lõi neli väravat)

23:35

Gibraltar - Poola mängus on seis juba 0:7 ning poolakate kuuenda ja seitsmenda värava autoriks oli Müncheni Bayerni esiründaja Robert Lewandowski, kelle arvel on selles mängus juba neli väravat. Kas tulevad ka kaheksas ja viies?

23:27

Soome kergendus on lõplik - Roman Eremenko lööb 82. minutil seisuks 3:1, mis tähendab, et Huuhkajat alustavad EM-valiksarja võidukalt, sest vaevalt suudavad väikesed Fääri sääred (kopirait Toomas Uba) allesjäänud ajaga kaks väravat lüüa.

23:24

Soome ohkab kergendatult, sest Riku Riski on löönud 78. minutil oma teise värava ja viinud Huuhkajat võõrsil Fääri saarte vastu 2:1 juhtima.

23:23

Thomas Mülleri 2:1 värav sündis nurgalöögi olukorras, kus Šotimaa tegutses nadisti:

23:16

Šotimaa sai rõõmustada täpselt neli minutit - Ikechi Anya 66. minuti viigiväravale vastab valitsev maailmameister Saksamaa 70. minutil, kui Thomas Müller lööb oma teise värava selles mängus ja viib meeskonna 2:1 juhtima.

23:13

Ikechi Anya 1:1 värav Saksamaa vastu!

23:11

Šotimaa poolkaitsja Ikechi Anya (nr 11) kasutab ära meeskonna ühe esimese väravavõimaluse ja viigistab 66. minutil seisu 1:1-le. Valitseva maailmameistri Saksamaa vastu!

23:07

Rumeenia kogenud ründaja Ciprian Marica õhtupoolik on olnud kirev - 10. minutil realiseeris ta penalti ja viis meeskonna võõrsil Kreeka vastu juhtima. Esimese poolaja üleajal teenis ta esimeseja 53. minutil teise kollase kaardi ning vaatab nüüd duširuumist, kas kaaslased peavad vastu või mitte.

23:01

OHHOO! Portugal, kes peab läbi ajama vigastust raviva maailma parima jalgpalluri Cristiano Ronaldota, on jäänud koduväljakul mängus Albaaniaga 0:1 kaotusseisu! Värava lõi Tšehhi kõrgliigaklubis Praha Sparta mängiv Bekim Balaj.

23:00

Gibraltari meeskond, sealhulgas Joseph Chipolina (nr 5) on võidelnud vapralt, aga Poola on teise poolaja esimese 8 minutiga löönud kolm väravat ning juhib 4:0.

22:58

Teised poolajad on viies linnas üle Euroopa alanud ning juba on löödud kolm väravat. Poola on suurendanud edu Gibraltari vastu 1:0 pealt 4:0-le (kaks väravat Robert Lewandowskilt) ning Soome ei ole enam Fääri saarte vastu kaotusseisus, sest Riku Riski 53. minuti värav tegi seisuks 1:1.

22:39

Saksamaa meeskond tähistab oma esimest väravat EM-valiksarjas.

22:37
ottjarvela

Saksamaa on Šotimaast täiega ja igast asendist üle, aga seis poolajaks ainult 1:0. Brasiilia oli selleks ajaks juba 0:5 taga...

ottjarvela

Fääri saared asusid äsja Soome vastu 1:0 juhtima. See kana, mis fäärlastel soome-ugrilastega kitkuda on, peab olema hiiglaslik ja sulerikas!