Rasmus MägiFoto: STANISLAV MOSHKOV
Kergejõustik
7. september 2014, 18:21

Rasmus Mägi edestas Itaalias konkurente pika puuga, Niit püstitas Eesti rekordi, Kupper heitis hooaja tippmargi (2)

Itaalias Rietis toimuval kergejõustiku GP-l sai Rasmus Mägi meeste 400 meetri tõkkejooksus ajaga 49,47 esikoha. Marek Niit püstitas 300 meetri jooksus aga Eesti rekordi!

Zürichi EMil hõbemedali võitnud Mägi oli enne jooksu favoriit ning edestas ka võistlusel konkurente pika puuga. Teise koha sai belglane Michael Bultheel, kes jooksis 49,96, kolmas oli itaallane Leonardo Capotosti, kes jooksis 50,05.

Marek Niit osales tavatul distantsil, 300 meetri jooksus ning sai kirja Eesti rekordit tähistava aja 32,24. Võitis maailma hooaja tippmargi püstitanud Karol Zalewski 31,93-ga.

Kettaheites osales eestlastest Martin Kupper, kes heitis teisel katsel uueks hooaja tippmargiks 63.43 ning sai poolaka Robert Urbaneki (64.29) järel teise koha. Kupperil õnnestus vaid kaks katset, esimese katse pikkuseks oli 62.47.