Korvpalli MM

FOTOD: Leedu oleks äärepealt Uus-Meremaa vastu võidu maha mänginud

Toimetas Kaspar Koort, 7. september 2014, 19:16
Leedu sai Uus-Meremaa vastu raske võidu LLUIS GENE
Korvpalli MMil pääses Leedu kaheksa parema sekka, kuid Uus-Meremaa vastu tuli vaeva näha märksa enam, kui enne mängu arvata võis.

Kohtumine algas Leedu jaoks samas väga hästi ning avaveerandi lõpuks juhiti juba 23:9. Kuid visad uusmeremaalased hakkasid seejärel tasahilju vahet vähendama ning viimasel perioodil, kui mängu lõpuni jäi 7:12, mindi juba ise 59:58 juhtima.

Järgnes punkt-punkti mäng ning veel 2:42 enne normaalaja lõppu oli seis viigis 65:65, kuid seejärel suutsid leedukad kaitses mitmed vastaste rünnakud ära võtta, ise aga otsustavad visked tabati ja nii võeti lõpuks ikkagi võit tulemusega 76:71.

Leedukate poolel lammutas Jonas Valanciunas, kes kogus 22 punkti ja 13 lauapalli, üleplatsimeheks kerkis aga 26 punkti visanud uusmeremaalane Corey Webster.

Veerandfinaalis saab Leedu vastaseks Türgi ja Austraalia vahelise kaheksandikfinaali võitja.

9. september 2014, 10:00