4
fotot
See on võit! (JAVIER SORIANO)

OTSEÜLEKANNE

Korvpalli MMil kohtusid teises poolfinaalis Serbia ja Prantsusmaa, Serbia võitis haarava mängu 90:85 ja pääses finaali USA vastu!

• 01:22
    Ville Arike

Sellega lõpetame tänase korvpalliülekande. Aitäh kaasa elamast, head korvpallisõbrad ja juba homme uuesti!

• DjokerNole 01:22

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Finaleeeeeee! Yesssssssssssssss! Wow! What a game! Bravo mooomciiiiii

• 01:21
    Ville Arike

Ja lõpetada sobib Novak Djokoviciga:

• 01:19
    Ville Arike

Seni on jänkid saanud 4 kulda (2010, 1994, 1986, 1954) ja 3 hõbedat (1982, 1959, 1950).

• 01:18
    Ville Arike

Ameeriklased hakkavad finaali mängima "alles" kaheksandat korda.

• 01:17
    Ville Arike

Varasemad finaalid on toonud 5 võitu (2002, 1998, 1990, 1978, 1970) ja 3 hõbedat (1974, 1967, 1963). Nagu näha, pole nad viimasel ajal harjunud finaalis kaotama.

• 01:16
    Ville Arike

Kui võtta kampa ka endine Jugoslaavia, mängivad serblased üheksandat korda MM-kullale.

• 01:15
    Ville Arike

Ning homme kullale Serbia ja USA.

• 01:14
    Ville Arike

Homme, täpsemalt küll juba täna mängivad pronksile Prantsusmaa ja Leedu.

• 01:13
    Ville Arike

Diaw 13 p + 10 lp + 5 rs, Heurtel 12 p + 6 rs.

• 01:13
    Ville Arike

Ning Batum 35 punkti, kolmesed 12/8 ja jääda pronksimängule?! Tema suhtes pole see õiglane, aga mis parata, korvpall on meeskonnamäng ja selle poolest ta tore ongi.

• 01:11
    Ville Arike

Kuuenda serblasena jõudis kahekohalise arvu punktideni (10) Nemanja Bjelica, keda jätkus kõikjale (7 lp, 5 rs, 1 bl).

• 01:11
    Ville Arike

Niisiis, Teodosic lõpetas "kõigest" 24 punktiga. Lisaks Bogdanovic 13, Markovic, Krstic, Raduljica 11.

• 01:09
    Ville Arike

Mõistagi vaatasid ka ameeriklased, mis (kes) neid finaalis ees ootab.

• KennethFaried35 01:07

Man that game was one for the books both teams fought hard for there respective countries!!

• Eurohoopsnet 01:06

Milos started the show, Bogdanovic was clutch, Bjelica did everything in the court, the big guys (Krstic, Raduljica) were great! Well done!

• 01:05
    Ville Arike

Enne, kui läheme statistika juurde, üks fakt: Serbia peatreener Sasha Djordjevic tuli 16 aastat tagasi mängijana maailmameistriks. Nüüd saab proovida seda korrata treenerina.

• 00:53
    Ville Arike

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna.

• LithuaniaBasket 00:49

If only more basketball games were like this. Magnificent. I'm literally drooling.

• 00:48
    Ville Arike

Prantsusmaa võitis viimase veerandaja 39:29...

• 00:48

Lõpusireen kõlab, 90:85 ja serblased löövad võidutantsu.

• 00:47
    Ville Arike

Nüüd on küll kõik: jääb 1 sek ja Simonovic realiseerib esimese vabaviske - vahe 4 p.

• Eurohoopsnet 00:46

Amazing match! Serbia-France! That's basketball! We love this game! #Spain2014

• 00:45

88:85 ja Serbia time-out.

• 00:45
    Ville Arike

Batum ei jäta järele - hull kolmene 2,1 sek enne lõppu!

• 00:44
    Ville Arike

88:82.

• 00:44
    Ville Arike

Nüüd on läbi. Prantsusmaa rünnak läheb liiva, jääb 7 sek ja Bjelica vabavisked.

• 00:43
    Ville Arike

Prantsusmaa on teinud hullu tagaajamise, viimasel veerandil on peaaegu kõik pallid sisse kukkunud (kolme veerandiga 46, neljandal siiani 36 p), aga Serbia leiab vastuseid ja on vastu pidanud. Kui me ei teaks, et USA ka osaleb, oleks selgelt finaali väärt mäng.

• 00:41

Jääb 0.16, Kalinic vabavisetest 86:82.

• 00:40

84:82, Serbia veel kahega peal.

• 00:40
    Ville Arike

Miloš paneb mööda ja teeb 17,7 sekundit enne lõppu Heurtelile vea, et too ei saaks kolmest proovida. Üha hullemaks see mäng läheb!

• 00:39
    Ville Arike

84:81 Serbiale ja jääb 0.44.

• 00:39

Mäng on kiirem, kui kirjutada jõuab. Kõik rünnakud lõpevad korviga!

• 00:38

82:79.

• 00:37
    Ville Arike

Bogdanovicilt 1, Diaw'lt 3 punkti - 78:74.

• 00:36

Millised kolmesed - 77:71.

• 00:35
    Ville Arike

Ja Nicholaaaaaaaaaaaas Batuuuuuuuuum!!!!!!!!!

• 00:35
    Ville Arike

Miiiiiiiiiiiiiloooooooooooooš Teodoooooooooooosic!!!!!

• 00:35
    Ville Arike

Mis seis on? 74:68 Serbiale, Markovic lahkub 5 veaga ja jääb 3 minutit.

• 00:34
    Ville Arike

Eelnev sõnum kuulub Ukraina koondise tsentrile Kirill Natjažkole. Ja tal on tuline õigus!

• kreal4real 00:33

Great game man. So fun to watch. Basketball is the best game with the ball!

• 00:32
    Ville Arike

Twitteris võtab ka meile tuttav mees sõna!

• VladMoldoveanu9 00:32

Bogdanovic said forget time and score... no consciousness...

• 00:31
    Ville Arike

Batumilt päeva kuues kolmene (27 p), aga järgmine enam ei lähe. 72:66 Serbiale ja Miloš vabaviskejoonel.

• 00:29

4.39 jääb, Bjelica 70:63.

• 00:28

Nüüd on Bogdanovici kord kaugelt lajatada - 68:61!

• 00:27
    Ville Arike

Aga prantslaste kõik kolmesed kukuvad nüüd sisse! Founier vähendab vahe 61:65-le. See on suur mäng.

• 00:25
    Ville Arike

Pall maandub õnnega pooleks prantslaste korvis ja vahetusmeeste pingil istuv Krstic lööb risti ette - see kingitus tuli tõesti taevast!

• 00:25

Diaw ja Batum tabavad kaugelt ning Prantsusmaa on taga ainult 57:63! Lõpuni 6 minutit.

• 00:22

Kulub 2..47, kui Serbia saab selle veerandaja esimesed punktid - 63:51.

• 00:18
    Ville Arike

Prantsusmaa teeb vea piiril üleväljapressingut.

• 00:18
    Ville Arike

Veel pole põnevus kadunud. Otsustava perioodi alustuseks ei sopsa kolmesega mitte Miloš, vaid Fournier, ning Serbia pallikaotuse järel vähendatakse vahe kümnele - 51:61. Loomulikult võtab Djordjevic selle peale aja.

• 00:15

Batum (18 p) hoiab prantslasi kuidagi veel mängus. Viimased 10 minutit algavad.

• 00:14
    Ville Arike

Prantslased võitlevad meeleheitlikult, kuid Serbia kontrollib rütmi, ei lase vastaseid neile sobivatelt kohtadelt viskele ja hoiab soliidset vahet.

• 00:13
    Ville Arike

Kolmas veerandaeg läbi, Serbia juhib 61:46.

• 23:59

Sõnu pole: alustuseks kolmene teadagi kellelt!

• 23:57

Teine poolaeg algab.

• 23:55
    Ville Arike

Serbia pink elab mängule igatahes võimsalt kaasa. Iga korvi järel saab näha järgmist pilti:

• 23:55
    Ville Arike

Saab siis näha, kas Miloš tuleb maa peale tagasi. Ja kas prantslaste ründemäng paraneb?

• rodhig7 23:53

Even if the French D improves or Milos comes back down to earth, FRA haven't shown that they can score enough pts to turn it around.

Ville Arike

Soome ässal Petteri Koponenil on õigus. Teodosic on nirvaanas: poolajaga 18 punkti, 3 korvisöötu!

• KoponenPetteri 23:44

Milos time! #Spain2014 #killing

• 23:42
    Ville Arike

Poolaeg lõpeb 46:32. Serbia on Prantsusmaale visanud 20 minutiga ainult 6 punkti vähem kui Hispaania eelmises kohtumises terve mänguga!

• LithuaniaBasket 23:39

Serbia is playing some beautiful basketball. Domination. I'm sure Lithuania will gladly take on France in the bronze-medal game. #Spain2014

• 23:29
    Ville Arike

Prantsusmaa viskab kaks korvi järjest ja Serbia peatreener Djordjevic võtab KOHE time-out'i - 30:19.

• 23:26
    Ville Arike

Serbia on praegu liiga hullus hoos ja hispaanlased võivad tõesti ainult iseennast kiruda, et nad praegu platsil ei ole.

• 23:26
    Ville Arike

12 minutit mängitud ja Raduljicalt 30:15. Kas läheb tõesti nii nagu pärast veerandfinaali naljaga küsisin: kui Serbia võitis kaheksandikfinaali 20 ja veerandfinaali 30 punktiga, kas siis poolfinaal pannakse ära 40 ja finaal 50-ga?

• 23:24

Batumile torgati ilmselt näpud silma, rätik näo eest ei lahku.

• 23:23
    Ville Arike

Batumilt võetakse pall käest ja mees vajub lihtsalt põrandale pikali. Mis täpselt lahti, on raske aru saada. Seis igatahes 26:15 ja ka Serbia pall.

• 23:21
    Ville Arike

Teodosic sopsab teise veerandaja alustuseks kolmese, on toonud juba 11 punkti ja andnud 2 korvisöötu!

• 23:18

Veerandaeg Serbiale 21:15. Kõva mäng on lahti läinud ja võib olla kindel, et jätkub veel tükk aega. Saab näha, kas päris lõpuni.

• 23:14

Juba 20:10, pallikaotused Serbia 1, Prantsusmaa 5.

• 23:13
    Ville Arike

Esimesed minutid olid väga heatasemelised. Viimastes olukordades on aga Serbia näidanud samasugust klassi nagu kahes eelmises kohtumises ja pääsenud ette 17:10. Paar minutit veerandaja lõpuni ja Prantsusmaa esimene aeg maha.

• 23:02
    Ville Arike

Prantsusmaa: Heurtel, Batum, Gelabale, Diaw, Lauvergne.

• 23:01
    Ville Arike

Algkoosseisud. Serbia: Teodosic, Markovic, Kalinic, Bjelica, Raduljica.

• 22:57
    Ville Arike

Vilemehed on Brasiiliast, Argentiinast ja Kreekast.

• 22:55
    Ville Arike

Niisiis, mõni minut - loodetavasti põnevusmängu - alguseni. Meenutame, et Serbia võitis kaheksandikfinaalis Kreekat 90:72 ja seejärel Brasiiliat 84:56. Prantsusmaa vastavalt Horvaatiat 69:64 ja Hispaaniat 65:52. Mõlemad on hoos, mõlemad on enesekindlad. Kes keda?

• 20:41

Serbia ja Prantsusmaa on sel turniiril juba omavahel mänginud, kui alagrupis jäi napilt 74:73 peale Prantsusmaa. Kohtumist varjutas skandaal, sest lõpusekundil vilistati vaieldav viga serblasele Miroslav Raduljicale ning Jeffrey Lauvergne'i vabavise tõi prantslastele võidu. Serbia meedia lasi lendu kõlaka, et vea vilistanud kohtunik Guerrino Cerebuch (pildil) eemaldatakse turniirilt, kuid tegelikkuses sai ta veel vilistada.