94
fotot
USA korvpallikoondis on jätkuvalt maailma parim. Mida oligi tarvis tõestada (PIERRE-PHILIPPE MARCOU)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Korvpalli MM jõudis täna hilisõhtul lõpule, kui Madridis toimunud finaalis heitlesid USA ja Serbia koondised. Favoriidiks olid mõistagi ameeriklased ning seda tõestasid nad ilmekalt ka palliplatsil, kui tegid serblastega, mida ise tahtsid ning võtsid lõpuks koguni 37-punktise võidu 129:92.

• 00:15
    Kaspar Koort

Turniiri võib ilmselt kokku võtta järgnevalt: kui ülejäänud meeskonnad mängisid nii, nagu nad oskasid, siis ameeriklased mängisid nii, nagu nad tahtsid.

• 00:14
  • 00:06
    Ville Arike

USAst saab kolmas riik, kes suutnud võita kaks MMi järjest. Varem tegid seda Brasiilia (1959, 1963) ja Jugoslaavia (1998, 2002).

• 00:01
  • 00:01
  • 23:58

Turniiri MVP-ks valitakse poolfinaalis ja finaalis suurepäraseid esitusi pakkunud Kyrie Irving.

• 23:57

Turniiri All-Stars: Irving, Teodošic, Batum, Pau Gasol, Faried

• 23:53

Nii võidab USA kõik üheksa kohtumist, keskmiseks korvide vaheks jääb +33.

• 23:52

Võitjate resultatiivsemad olid viimast perioodi pingilt vaadanud Irving 26 (kolmesed 6/6) ja Harden 23 punktiga, kahekohalise arvu punkte viskas nende kasuks lõpuks kaheksa meest.

Serbia parimana viskasid Bjelica ja Kalinic 18 silma.

Statistika

• 23:48

USA võidab finaali lõpuks 37 punktiga 129:92 ja kroonitakse taaskord maailmameistriks!

• 23:38

Viis minutit selle MMi lõpuni, USA edu +40 119:79

• 23:30

Enne viimast veerandit on USA eduseis 105:67. Irvingult 26 (kolmesed 6/6) ja Hardenilt 23 punkti.

• LithuaniaBasket 23:30

And we've got a century! 100 points in 28 minutes – that has to be some sort of a World Cup record, right? #Spain2014

• 23:30

• 23:28
    Ville Arike

Nüüd tuli veel 38-punktiline veerandaeg. USA tahab 150 kokku visata?

• 23:24

USA-l 100 punkti täis juba kolmanda veerandi lõpuks. Mnjaa...

• 23:18

Õnneks lahtus suurem närvitsemine ära ning nüüd mängitakse taas korvpalli. Tabavad nii ameeriklased kui ka serblased, pisut vähem kui neli minutit veerandi lõpuni ja USA ees 91:59.

• 23:09

Mäng kisub inetuks ära, serblased teenivad järjest ebasportlikke ja tehnilisi vigu.

• 23:05

Teine poolaeg on alanud!

• 23:04
    Ville Arike

Teine poolaeg algab peagi. Vaatame, kas jätkub üle, peale ja sisse.

• 22:53
    Ville Arike

USA visked mängust 41/24, sh kolmesed 16/11. Serbia vabavisked on ka nõrgema protsendiga (15/10).

• 22:52
    Ville Arike

Kohalikul publikul on nii igav, et keset teiste meeskondade mängu hakatakse nõudma oma maa koondise pealiku vallandamist! Aga jah, Hispaania on ilmselt ainus, kes suutnuks sel MMil USA-le vastu saada. Kas see väide on tõene, jääbki paraku  teadmata.

• 22:51

• 22:51

Esimene poolaeg on lõppenud, USA eduseis 26 punkti 67:41.

Irvingult (kolmesed 4/4) 18, Hardenilt 17 (kolmesed 3/4) punkti. Kokku on ameeriklased kolmeseid tabanud 11/16 ehk 69%!

Ville Arike

Ühed panevad kõik kolmesed ära, teised ei saa enam vabaviskeidki sisse.

• Eurohoopsnet 22:43

The 9/13 3p for a #FIBA final seems unreal! With a shooting performance like that even the real (1992) Dream Team could loose Vs USA tonight

• 22:39

Nii mängitakse KORVPALLI! Harden paneb kolmese, 56:30, 3:40 veerandi lõpuni ja Serbia võtab aja maha.

• 22:39
    Ville Arike

USA kolmesed 13/9, rohkem pole millestki rääkida.

• 22:36
    Ville Arike

Veerand tunniga 50 punkti täis...

• 22:35

Pool teisest veerandist mängitud, USA edu pärast Gay kolmest 21 punkti 50:29.

• MTreial 22:30

Tänavune kossufinaal kestis 10 minutit, kas ajaloo lühim? #GGUSA #meiemäng #Spain2014

• 22:23

Ameeriklased on tabanud väljakult 65-protsendiliselt, sealhulgas kolmesed viiest viis. Irving visanud juba 15 silma (kolmesed 3/3), Hardenil koos 9 punkti.

• 22:23
    Ville Arike

USA jätkas sealt, kust Prantsusmaa poolfinaalis lõpetas. Ehk Serbia vastu 30+ veerandajaga. Seisult 7:15 läksid vist kõik jänkide visked sisse. Igatahes sealtmaalt veerandi lõpuni jäi seis 28:6. Kolmesed 5/5, serblastel 3/0 - mis nii viga mängida!

• 22:21

Esimene veerandaeg lõppenud, USA ees juba 35:21!

• 22:21

• 22:20

USA tabab sisuliselt kõik visked, mis teele saadetakse. 30:19 ja  pisut üle minuti mängida.

• 22:16
    Ville Arike

Ent loetud hetkedega on serblaste enesekindlus kui peoga pühitud ja iga eksimus karistatud. 15:0 spurt! Leedu peatreener Kazlauskas märkis õigesti, et ameeriklaste vastu ei tohi lubada isegi ühte nõrka minutit.

• 22:15

USA vastab Serbia bravuurikale algusele 15:0 vahespurdiga! 3:30 veerandi lõpuni ja Serbia peab aja maha võtma. USA ees 22:15.

• 22:13

Pool esimesest veerandist mängitud ning USA on Hardeni juhtimisel järele tulnud. Serbia siiski veel kahega ees 15:13.

• 22:08
    Ville Arike

USA-l on veidi enam kui kolme minutiga neli viga täis. Serbia on alustanud sama enesekindlalt nagu siiani play-off'is esinenud on.

• 22:08

USA treeneritel ei jää muud üle, kui aeg maha võtta.

• 22:07

Kolm minutit mängitud, Serbia ees 10:5! USA kaitse on nagu läbisõiduhoov, Davisel juba kaks viga.

• 22:02

Finaali esimene korv Fariedilt, kuid serblastel kohe kaunis vastus varnast võtta. 2.2

• 22:01
    Ville Arike

Pärast 2006. aasta koduse MMi fiaskot on USA võitnud 63 ametlikku mängu järjest. Alates 1992. aastast, kui NBA mehed mängu astusid, on saadud 122 võitu ja 7 kaotust.

• 22:01

• 22:01

Mäng on alanud!

• MTreial 21:58

RT @AlvarTiisler: Kaks suve tagasi panime kodus täna MM-i finaalis mängivale Serbiale ära 88:81. Toonasest satsist on praeguses MM-i koosse…

• 21:57

Hümnid mängitud ning kõik on kohtumise alguseks valmis!

• 21:54

USA: Irving, Harden, Curry, Faried, Davis

Serbia: Teodošic, Bjelica, Markovic, Kalinic, Raduljica

• 21:53

Mängu alguseni loetud minutid, algviisikud!

• 21:15
  • 20:24

Ameriklased on finaaliks valmis ning mõistagi on nende eesmärk vaid üks: võit!

• 18:50

Turniiri säravamaid mängijaid on kahtlemata olnud USA koondise korvialune jõud Kenneth "Manimal" Faried. Kas Serbia suudab finaalis meest taltsutada? "Manimali" stiilinäiteid Denver Nuggetsi särgis!

• 17:57
  • 17:33

Esmalt käigem üle meeskondade tee finaalini.

USA alistas alagrupis Soome 114:55, Türgi 98:77, Uus-Meremaa 98:71, Dominikaani Vabariigi 106:71 ja Ukraina 95:71.

Kaheksandikfinaalis näidati koht kätte Mehhikole 86:63, veerandfinaalis Sloveeniale 119:76 ja poolfinaalis Leedule 96:68.

Serbia alistas esmalt Egiptuse 85:64, kaotas siis Prantsusmaale 73:74, võitis kolmandas voorus Iraani 83:70 ning sai seejärel kaks kaotust järjest, neljandas voorus Brasiilialt 73:81 ja viiendas voorus Hispaanialt 73:89.

Kuid play-offis on näidatud võimu: 16 parema seas saadi jagu Kreekast 90:72, veerandfinaalis Brasiiliast 84:56 ja poolfinaalis Prantsusmaast 90:85.