ÄGE: Kenneth Faried oli MMi üks värvikamaid kujusid mitte ainult välimuse, vaid ka mänguoskuste poolest. Foto: AFP/SCANPIX
Korvpalli MM 2019
15. september 2014, 07:00

Korvpalli MM arvudes 0-st 13 672-ni

Korvpalli maailmameistrivõistlused said Hispaanias lõpu pärast Õhtulehe tänase numbri trükkiminekut, seetõttu teeme esimese tagasivaate ilma finaalmänguta USA – Serbia. Ent selletagi saab võistluse panna paljudesse huvitavatesse arvudesse!

0 vabaviset (MMi tagurpidi rekord) teenis Leedu koondis 79:49 võidumängus Lõuna-Koreaga.

1 poolaja oli enne eilset kaotanud USA koondis (alagrupis Türgile 35:40).

1. MM-medali ajaloos sai Prantsusmaa (pronksimäng Leeduga 95:93), oma praeguse nime all üritas eile suurvõistluste esimest kulda Serbia.

2 aastat pärast Eestile kaotamist (81:88 Tallinnas) jõudis Serbia MM-finaali.

2 punkti viskas Sloveenia alagrupis viimasel veerandil Leedu vastu ja kaotas seetõttu 64:67.

3 mängijat oli Filipiinidel alla 180 cm.

3 kaotust sai hilisem finalist Serbia alagrupimängudes.

3,6 vaheltlõiget keskmiselt tegi turniiri parimana Ricky Rubio (Hispaania).

4 korda on Leedu mänginud MMidel ja jõudnud alati vähemalt veerandfinaali.

5 aastat tagasi esitas Uus-Meremaa koondis Tallinnas oma kuulsat sõjatantsu Haka, mida USA staarid nüüd suu ammuli jõllitama jäid.

5,8 korvisöötu keskmiselt andis turniiri parimana Petteri Koponen (Soome).

6 hammast kaotas horvaat Dario Šaric mängus Argentiinaga.

7 punkti viskas Serbia veerandfinaalis Brasiiliaga ühe rünnaku jooksul (vastane tegi vea, otsa kaks tehnilist viga, vv 6/5, ja korv tuli ka järgnenud rünnakust).

7 mängijat oli Senegali koondises 206 cm või pikemad.

8 punktiga kaotas Austraalia turniiri skandaalseimas mängus Angoolale (83:91, sh teine poolaeg 41:62).

9 protsenti oli Hispaania kolmepunktivisete tabavus veerandfinaalis Prantsusmaaga (22/2).

10 NBA klubi mängijat kuulusid USA koondisesse.

13 punktiga (61:74) kaotas play-off’i jõudnud Senegali koondis MMi eel Hispaanias peetud kontrollmängus Eestile).

13,8 lauapalli keskmiselt võttis turniiri parimana Andray Blatche (Filipiinid).

14 korvisöötu andis Xane D’Almeida (Senegal) mängus Filipiinidega.

14 vabaviset tabas Bojan Bogdanovic (Horvaatia) mängus Puertoriikoga.

16-punktiline oli Hispaania väikseim võit enne veerandfinaalis saadud kaotust (52:65 Prantsusmaaga).

17 punktiga keskmiselt oli Serbia enne finaali võitnud play-off-mängud.

18 tundi jäi Prantsusmaa koondisel poolfinaali lõpu ja pronksimängu alguse vahele.

19 aastat, 3 kuud ja 9 päeva kestis Hanno Möttölä karjäär Soome koondises, ta viskas 165 mänguga 1901 punkti.

20 lauapalli noppis Ömer Asik (Türgi) mängus Ukrainaga.

21 aastat tagasi võitis viimati mõni Euroopa koondis kodus peetud suurturniiri (Saksamaa EMi, mille avamängus Eestile kaotati).

22 lauapalli vastastest vähem sai kätte Hispaania veerandfinaalis Prantsusmaaga (28:50).

22,0 punkti keskmiselt viskas turniiri parimana Jose Barea (Puertoriiko).

24 aastat oli USA koondise keskmine vanus (finaalivastasel Serbial 26).

24 punktiga alistas Hispaania Prantsusmaa alagrupiturniiril (88:64).

27 vabaviset visati viimase poole minuti jooksul pronksimängus Prantsusmaa – Leedu.

28,9 punkti keskmiselt mängus tõid kahe peale vennad

Goran ja Zoran Dragic (Sloveenia).

30,1 punkti keskmiselt mängus tõid kahe peale vennad Pau ja Marc Gasol (Hispaania).

32 meeskonda mängib järgmisel MMil.

32,5-punktiline oli USA keskmine võidu suurus enne finaali.

35 punktiga keskmiselt kaotas mängud Egiptus (MMi ajaloo tagantpoolt kolmas tulemus), kes oli kontrollkohtumises jäänud alla ka Eestile.

36,3 minutit keskmiselt viibis turniiri rekordina platsil Gorgui Dieng (Senegal).

38 punkti viskas Yanick Moreira (Angoola) mängus Austraaliaga (sh samuti rekordina 17 kahepunktiviset).

47 aastat polnud Brasiilia MMidel võitnud Argentiinat (nüüd kaheksandikfinaalis 85:65).

63 punkti oli enne finaali turniiri suurima vahega võit (Brasiilia – Egiptus 128:65).

64,3 protsenti oli täpseima kaugviskaja Francisco Garcia (Dominikaani) tabavusprotsent (28/18).

68 punkti veerandajaga visati poolfinaali Serbia – Prantsusmaa (lõppes 90:85) viimasel 10 minutil.

69,6 protsenti oli täpseima kahepunktivisete sooritaja Jonas Valanciunase (Leedu) tabavusprotsent (69/48).

75 sekundit oli hümnide ajalimiit, mis ajas näiteks Leedu välisministri harja punaseks.

76 mängu peeti MMil.

170 cm pikk oli lühim mängija Lewis Tenorio (Filipiinid).

218 cm pikk oli pikim mängija Hamed Haddadi (Iraan).

2019. aastal peetakse järgmine MM, mille korraldamisele kandideerivad ühiselt ka Eesti, Läti, Leedu ja Soome.

8000 Soome fänni sõitis Bilbaosse oma meeskonnale kaasa elama, sealsest MMi suurimast hallist (16 200 istekohta) täideti pool.

13 672 huvilist mahutab MMi otsustavate mängude pesa, Madridi Palacio de los Deportes.