Käsipall

ÕHTULEHE VIDEO | Käsipalli Balti liigas toimuvad olulised muudatused 

Merili Luuk, 15. september 2014 17:42
Balti liigas osaleb sel aastal Eestist kolm meeskondaFoto: MATI HIIS
Käsipalli Balti liiga ajaloos tehti oluline muudatus, kui liiga jaotati kaheks ning suurendati osalevate meeskondade arvu. Balti Liiga direktori Urmo Sitsi sõnul oli selline muudatus loogiline käik. 

"Kuna võistkondade sportlikud huvid ja vajadused on erinevad, siis otsustasime proovida niimoodi, et ei suurenda väevõimuga põhiliigat, vaid tekitasime juurde Challenge liiga. Mõlemas liigas on kuus võistkonda," selgitas ta Õhtulehele. 

Eestist osalevad tugevamas liigas HC Kehra ning Põlva Serviti, Challenge liigas mängib Viljandi, mis on Sitsi arvates Eesti käsipalliklubidele tähtis samm. 

"See on kindlasti meie võistkondadele ülioluline. Kui koduliigas teavad kõik teiste liigutusi küllalt ette, siis nüüd on võimalus mängida teiste koolkondadega ja hoopis teistmoodi võistkondadega."

Sitsi sõnul on Balti liiga suursoosikud Riihimäki Cocks ja SKA Minsk, järgmised neli võistkonda võitlevad omavahel kahe koha pärast nelja parima hulgas. "Mis puutub aga Challenge liigasse, siis kuus võistkonda on väga võrdsed," arvas ta. 

Samal teemal

16.10.2015
Eesti käsipalliklubid proovivad näidata eurosarjas uut kvaliteeti
21.09.2014
Kehra alistas Balti liiga põnevusmängus Serviti
15.09.2014
Käsipallikoondise uus loots Suvi: Võidu-ootused on õigustatud!
15.09.2014
GALERII: Avati Eesti käsipallihooaeg! Kas Kehra või Serviti? Kas keegi kolmas kah hammustab?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee