Tartu rattamaratonFoto: Ekraanitõmmis
Õhtuleht.ee 23. september 2014 15:36
Maailma suuruselt kolmas maastikurattaüritus ehk SEB Tartu Rattamaraton jõudis tänavu uue tähiseni, kui koos lasteürituste, ühistreeningu ja pühapäevaste põhisõitudega osales maratoni üritustel kokku 8400 rattasõpra. Eelmise aasta rekord 8084 sai seega kuhjaga ületatud.

Pühapäeval toimunud 89km pikkusel põhisõidul tegid puhta töö lätlased Andzs Flaksis ja Andris Smirnovs, kes vastavalt esimese ja teise kohaga kaksikvõidu noppisid. Flaksise nimele läks ka uus Tartu Rattamaratoni rajarekord ajaga 2:29.11.

Lätlaste järel tuli kolmandaks ja ühtlasi Eesti maartikurattamaratoni meistriks 46-aastane Alges Maasikmets, kes kõik noored konkurendid seljatas. Naistest oli parim Janelle Uibokand, kes edestas Greete Steinburgi ja Inge Kooli. Kokku lõpetas 89km pikkuse distantsi 3065 ratturit. Lühema 40km aga 2006 inimest.

Laupäeval toimusid Tartus Tähtvere spordipargis lasteüritused, kus osales 2879 last, mis ühtlasi tähistab uut laste osalusrekordit. Kui lisada siia veel nädal varem toimunud ühistreeningu, kus tegi kaasa 450 ratturit, siis võib öelda, et 17. Tartu rattamaratoni üritused lausa purustasid rekordeid.

Lummav aerovideo pühapäevasest võistlusest: