Spordivaria

Deniss Karpak hoiab maailma edetabelis väga kõrget kohta 

Toimetas Kaspar Koort, 23. september 2014 18:31
Deniss karpakFoto: Riina Ramst
Värskes Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis hoiab Deniss Karpak 6., Karl-Martin Rammo 18., Lauri Väinsalu 23. ja Ingrid Puusta 28. kohta.

Finn klassis paikneb eestlastest kõrgeimal, 6. kohal Deniss Karpak (Karpak Sailing Team). Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) asetus on 23. Tabelit juhib britt Giles Scott.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) edetabelis 18. ning Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) 83. positsioonil. Esikohta hoiab brasiillane Robert Scheidt.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) 28. real, mis on talle ka seni parim edetabelikoht. Keit Järve (NYCS) aga paikneb 119. kohal. Juhib itaallanna Flavia Tartaglini.

Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis 38. kohal ning Anne-Mari Luik (ROPK) omab 199. asetust. Ränkingu tipus on hollandlanna Marit Bouwmeester.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) on naiste 470 klassis 41. kohal. Esimene positsioon kuulub Uus-Meremaa naiskonnale Jo Aleh ja Polly Powrie.

49erFX klassis on Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) tõusnud 56ndaks, mis on neile ka seni parim tulemus. Juhib Brasiilia tiim Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

49er klassis on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) asetunud 107. reale. Esikoht kuulub taanlastele Jonas Warrerile ja Peter Langile.

Meeste RS:X klassis võistlev Johannes Ahun (NYC) on ränkingus 114. positsioonil, Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool) aga 188. kohal. Liidriks on brasiillane Ricardo Santos.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade'i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 20. oktoobril.

Samal teemal

06.11.2014
Merekaru Deniss Karpak – uisutamisest, veebilehtedest, Araabia-võistlusest, olümpiast
20.09.2014
Deniss Karpak püsib maailma edetabelis 6. kohal
22.08.2014
Jahtklubide Liidu peasekretär: Puusta olümpiakoht oli meeldiv üllatus, Karpaki ebaõnnes süüdi purjetöökoja käsitööline
19.08.2014
Karpakil läks võistluspäev untsu ja ta langes MMil 11 kohta tahapoole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee