Bamba Fall ja VEF Euroliigasse ei pääseFoto: TEET MALSROOS
23. september 2014, 20:35

VEFi ja Bamba Euroliiga-unistus sai kiire lõpu

Läbi kvalifikatsiooniturniiri korvpalli Euroliigasse pääseda üritanud Läti tippklubi Riia VEF kaotas veerandfinaalis prantslaste Strasbourgile ning Euroopa klubikorvpalli ihaldatuimasse seltskonda neil asja ei ole. VEFi särgis sai prantslaste vastu mürada ka Senegali koljat Bamba Fall, kes kolm eelmist hooaega esindas mäletatavasti BC Kalev/Cramot.

VEF suutis Strasbourgiga sammu pidada vaid esimesel veerandil, mis kaotati kolme punktiga 19:22, poolajaks oli vahe kärisenud kümne punkti peale ning viimasele veerandile mindi vastu juba prantslaste 23-punktisel eduseisul 65:42. Viimasel perioodil imet ei sündinud ning Strasbourg võitis kohtumise lõpuks 29 punktiga 82:53.

Võitjate kasuks viskas Ali Traore 15 silma, VEFi parimana tõ Gerald Robinson 14 punkti. Bamba Fall sai mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 2/5, vabavisked 2/2), hankis 6 lauapalli ja blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Poolfinaalis kohtub Strasbourg neljapäeval Oostende Teleneti ja Lyoni ASVELi vahelise mängu võitjaga; tabeli teise poole veerandfinaalides lähevad homme vastamisi Jeruusalemma Hapoel - Nymburk ja Kaasani Unics - Zielona Gora Stelmet.