FC Augsburgi ja Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavan.Foto: CHRISTOF STACHE
24. september 2014, 23:08

Saksamaa jalgpalli Bundesliga 5. vooru kohtumistega tehti algust teisipäeval ja jõuti lõpule täna. Platsile tuli ka Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburg, kes oli võõrsil vastamisi UEFA klubide edetabelis 20. kohal paikneva Leverkuseni Bayeriga.

Kodumeeskond Bayer võitis kohtumise 1:0, mängu ainsa värava lõi 33. minutil Lõuna-Korea koondislane Heung-Min Son. Klavan sai nagu ikka kirja täismängu.

Võit tõstis Bayeri 10 punktiga teisele kohale, kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse saanud Augsburg on kuue punktiga 11. kohal. Juhib Müncheni Bayern (12 punkti).

Teised tänased kohtumised: Mönchengladbach - Hamburg 1:0, Dortmund - Stuttgart 2:2, Hannover - Köln 1:0, Berliini Hertha - Wolfsburg 1:0.

Enne mängu

Mullu Saksamaa meistrivõistlustel neljanda koha pälvinud, Meistrite liiga play-off'is FC Kopenhageni (Taani) kahe mängu kokkuvõttes 7:2 alistanud Leverkusen asetseb Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) klubide edetabelis, mis koostatakse eelmisel viiel hooajal eurosarjas näidatud tulemuste põhjal, kõrgel 20. kohal.

Tänavust Bundesligat alustas kahe järjestikuse võiduga - avavoorus oldi võõrsil 2:0 üle Dortmundi Borussiast - aga järngesid 3:3 viik Bremeni Werderiga ja viimati 1:4 kaotus Wolfsburgile. Tõsi, tolles mängus jäi Bayer juba 7. minutil arvulisse vähemusse.

Klavani koduklubi Augsburg kaotas avavoorus Hoffenheimile 0:2 ja seejärel Borussiale 2:3. Järgnesid aga võidud Frankfurti Eintrachti (1:0) ja Werderi (4:2) üle. Liigatabelis on Bayer enne tänaseid mänge 5. ja Augsburg 9. kohal, kuigi meeskondi lahutab vaid üks punkt. Kohtumine algab kell 21.

Eilsed 5. vooru kohtumised: Hoffenheim - Freiburg 3:3, Werder - Schalke 0:3, Eintrahct - Mainz 2:2, Müncheni Bayern - Paderborn 4:0.