Asamoah Gyan Foto: JORGE SILVA
Toimetas Kaspar Koort 25. september 2014 15:45
Ghana jalgpallikoondise kapten Asamoah Gyan elas pärast suvist MMi üle ränga isikliku tragöödia, kui ühisel puhkusereisil jäi teadmata kadunuks üks tema parimaid sõpru, räppar Theophilus Tagoe, esinejanimega Castro. Kuid lisaks kaotusevalule peab Gyan kodumaal taluma ka ränki, suisa judinaid tekitavaid süüdistusi: nimelt sosistatakse kohalikus kollases meedias, et tegelikult on Gyan Castro ära röövinud, või veelgi enam: ta tappis ja ohverdas räppari, et oma karjääri edendada!

Castro ja tema naistuttav Janet Bandu jäid kadunuks juuli alguses, kui olid koos Gyani lähedaste ja sõpradega Ghana rannikulinnas Adas puhkamas. Castro ja Bandu rentisid skuutri, millega olid hakanud mööda Volta jõge Atlandi ookeni poole kihutama, kuid pärast seda pole neid enam nähtud. Arvatakse, et nad uppusid, kuid nende surnukehi pole siiani leitud.

Asjaolu, et ei Gyan ega tema esindajad ei soovinud tragöödia kohta selgitusi jagada, valas kohalikus meedias vaid õli tulle ja nii käidigi välja inimröövi- ja ohverdamisteooriad. Viimaks otsustas Araabia Ühendemiraatides Al Ainis klubivutti mängiv Gyan siiski süüdistustele vastata ning jalgpallistaari esindajad andsid eile Ghanas pressikonverentsi, kus tutvustasid tragöödia tagamaid ning mõistagi lükkasid kõik võikad süüdistused tagasi.

"Oleme seni vaikinud, et politsei saaks rahulikult teha oma uurimistööd, kuid nüüd oleme valmis toimunud tragöödia juurde tagasi pöörduma," seisis Gyani esindajate avalduses.

"Oma valusas vaikimise ajal oleme olnud neist metsikutest ja naeruväärsetest kuulujuttudest täiesti vapustatud. Kuid nende kuuljuttude levitajatel ei ole midagi, mis nende avaldusi kinnitaks."

Ghana koondise eest 84 mängus 43 väravat löönud Gyan on tegev ka muusikuna, mitmed oma lood ongi ta salvestanud koos varalahkunud Castroga.