4. oktoober 2014, 18:50

Jalgpallikool Tammeka alistas jalgpalli meistriliigas koduväljakul Tallinna Kalevi 2:1 ning kindlustas enda püsimajäämise. Põhimõtteliselt.

Kuigi matemaatiliselt võib Tammeka veel langeda üheksandaks ja minna nii üleminekumängudele, pole see enam väga tõenäoline, sest vahe Tammeka ja Jõhvi vahel on nüüd 10 puntki ja mängida on neli vooru (maksimaalselt saab koguda 12 punkti).

Kui Jõhvi soovib veel miskit päästa, peavad nad 25. oktoobril kodus pallides Tammeka kindlasti alistama. Lisaks kohtub Jõhvi veel Infoneti, Levadia ja Paidega, mis muudabki nende ülesande praktiliselt võimatuks.

Jõhvist jääb praegu tabelis kolme punktiga maha Kalev, kes vajas Tammeka vastu kindlasti vähemalt punkti.

Punkt oli neil ka lähedal, sest kui 35. minutil viis Tammeka juhtima Geir-Kristjan Suurpere, suutis 67. minutil Lasha Omanidze viigistada. Seejärel oli Kalevil ka suurepärane võimalus minna kohtumist juhtima, kuid palli väravasse toimetada siiski ei suudetud.

Tammekale tõi võidu aga vanameister Kristjan Tiiriku värav kohtumise 79. minutil.