Suvel Rakvere Tarvasega liitunud tagamängija Mario Paiste.Foto: MATI HIIS
5. oktoober 2014, 18:53

Rakvere Tarvas suutis ülipingelises mängus Valgast ikkagi jagu saada (3)

Eilse Kalev/Cramo - Tartu Ülikool/Rocki duelliga alanud Eesti korvpalli meistriliiga jätkus täna kolme kohtumisega. TTÜ võitis kodusaalis TLÜ/Kalevit 79:64, Rakveres oli Tarvas pingelises heitluses 95:93 üle Valgast ja Pärnu oli kodus napilt üle Raplast 77:75.
19:01

Sellega on Õhtulehe onlain-ülekanne põnevast korvpallipäevast läbi saanud, kaunist õhtut!

18:59

Rakvere punktitoojad: Kaspars Cipruss 19, Roberts Stumbris 17, Mario Paiste 17, Martin Jurtom 13, Sten-Timmu Sokk 10, Denarius Darby 9. Valga: Reinis Strupovics 30, Edgars Kruminš 24, Jurijs Aleksejevs 16, Kristo Saage 14.

18:56

Rakveres pakkusid mõlemad võistkonnad tõelise viskekontserti, kokku tabati 23 vabaviset, Valgal läksid need sealjuures 31st 14.

18:55

Pärnu punktitoojad: Sandis Silavs 27, Janis Vahter 18, Renato Lindmets 13. Rapla: Rait Keerles 15, Martin Paasoja 14, Ernestas Ezerskis 9, Kristers Zeidaks 9.

18:50

Ja Pärnu võidabki 77:75! Peatreener Heiko Rannulal on seega esimene kõvem skalp võetud.

18:47

16 sekundit enne lõppu läheb Pärnu mängija Janis Vahter vabavisetele ja tabab kahest ühe. 77:74.

18:45

Teises mängus on Pärnu vahepeal 16:0 spurdi teinud ja hoopis ise 76:72 ette läinud.

18:44

Ülipingelises lõpus suutis Rakvere Valga vastu 95:93 võidu võtta!

18:35

Rakvere on Valga vastu kolm minutit enne lõppu 85:81 ees. Valgale 26 punkti toonud Reinis Strupovics ja teised lätlased püüavad, aga preagu on ohjad veel Tarva käes.

18:29

Rapla on Pärnu vastu uuesti ette läinud. Neljanda veerandaja alguses juhitakse 63:56. Skoori tehakse väga ühtlaselt - sarnaselt Keerlesega on 12 punkti peale jõudnud Martin Paasoja. Teist aastat Raplas alustav Žiga Fifolt maadles mõnda aega kerge jalavigastusega ja täna pole tavapärast taset näidanud. Seni on ta koos vaid 3 punkti ja 3 lauapalli.

18:22

Darby võib küll kokkuvõttes negatiivse mulje jätta, aga just tema 71:66 pealtpanek viib Tarva juhtima. Kas murdehetk?

18:19

Rakveres jätkub ülipõnev heitlus, sest Tarvas ja Valga lähevad viimasele veerandajale 66:66 viigiseisult! Cipruss on Rakverele toonud 16 punkti, Eesti koondise põhimängujuht Sten-Timmu Sokk on panustanud 6 punkti ja 5 resultatiivset söötu.

18:10

Pärnus on sealne tiim Raplale järgi võtnud ja on 6.25 enne kolmanda veerandaja lõppu ollakse vaid 49:51 kaotusseisus. 14 punkti toonud Sandis Silavs on välistäiendusena ennast heast küljest näidanud, aga Saint Lucia väikeriigist pärit keskmängija Aloysius-Marvin Henry pole veel kätt valgeks saanud. Kas tagasilennupiletid tuleks juba ära broneerida?

18:07

Tarvas ja Valga punktiviskamise hoog on raugenud - kolmandast veerandajast on ligi kuus minutit mängitud ja Tarvas juhib 55:54. Rakvere uusim täiendus Denarius Darby tahab kõvasti ette võtta, aga seni on ebaõnnestumisi rohkem sisse tulnud kui õnnestumisi. 2 punkti kõrvale on kogunenud 4 lauapalli.

17:48

Samal ajal on Rapla Pärnu vastu poolajaks 44:35 ees. Raplale on Keerles toonud 12, Pärnule Sandis Silavs (taas lätlane!) samuti 12punkti.

17:47

Tarva vankrit on vedanud samuti lätlased. Ciprussil on koos 12 ja Roberts Stumbrisel 10 punkti.

17:46

Erilise mõnuga on Valgal paugutanud Läti kolmik Strupovics (18 punkti), Aleksejevs (12) ja Edgars Kruminš (12). Kamba peale on nad kolmeseid visanud lausa 10st 8. Kristo Saage on olnud tagasihoidlikum ja piirdunud 4 punktiga.

17:43

Valga võidab Tarvase vastu poolaja 48:47. Kokku on meeskonnad tabanud juba 15 kaugviset!

17:41

TLÜ/Kalev on võrreldes eelmise hooajaga nõrgenenud ja seega polnud nende kaotus üllatav. Kui peaks preagu pakkuma, siis võiksid just nemad langeda kardetud 7.-8. kohale, mille tagajärjel tuleb veerandfinaalis vastamisi minna kas Kalev/Cramo või Tartu Ülikool/Rockiga.

17:36

TTÜ kruiisibki TLÜ/Kalevi vastu 79:64 võidule. Teisel poolajal läks hoogu Joonas Järvelainen (vasakul), kes kogus lõpuks TTÜ edukaimana 19 punkti. Toomas Raadik lisas 16 ja Kristjan Makke 13 punkti. Kalevi poolt vastas tsenter Robertas Grabauskas 20 punkti ja 12 lauapalliga. Vaata statistikat siit!