Raio Piiroja (vasakul) ja Taavi Rähn võitlemas Nikola Zigiciga.Foto: AP/Scanpix
8. oktoober 2014, 12:22

Eesti jalgpallikoondis kohtub homme Vilniuses peetavas EM-valikmängus Leeduga. Jätkame meeliülendava soojendusega ja meenutame täpselt nelja aasta eest Belgradis saavutatud 3:1 võitu Serbia üle.

Tegemist oli Eesti koondise esimese tõeliselt suure võõral väljakul peetud valikmängus saavutatud võiduga, mille muutis veel väärtuslikumaks tõik, et see tuli valiksarja alguses, kus kõik oli lahtine (loe: kaotus tegi Serbiale väga haiget).

Eesti jäi 60. minutil Nikola Zigici väravast kaotusseisu, aga 63. minutil läkitas Tarmo Kink teele fantastilise pommlöögi ja seis oli viigis. 73. minutil rammis Konstantin Vassiljevi löök Eesti 2:1 juhtima. Järgnes Serbia maruline surve, aga Eesti kaitse pidas. Serbia oma aga mitte, vaid 90. minutil lõi Aleksander Lukovic koomilise omavärava. Eesti võitis 3:1.

"Esimest korda mängis Eesti koondis võõrsil nii, et väljakult lahkudes tõuseb staadion püsti ja aplodeerib meile! Tunne on lihtsalt mega!" lausus kapten Raio Piiroja pärast võitu.