Tiisaare lammutustööst veerandfinaali võitmiseks ei piisanud

Toimetas Kaspar Koort, 7. oktoober 2014 16:17
Mart TiisaarFoto: TEET MALSROOS
Soome võrkpalli karikavõistlustel mängiti laupäevast esmaspäevani kaheksandik- ja veerandfinaalid, napilt pudenest konkurentsist Mart Tiisaare koduklubi LEKA Volley.

Laupäevases kaheksandikfinaalis Liiga Riento vastu oli LEKA ülekaal ilmne, Tiisaar kogus 3:0 võidumängus resultatiivsemana 15 punkti (efektiivsus +9), vahendas Volley.ee.

Veerandfinaali alustas LEKA Volley kehvasti ja jäi 0:2 taha, seejärel aga ärgati ja suudeti mänguseis 2:2 viigistada. Otsustavas geimis läks Sampo ette 14:11, LEKA Volley viigistas jällegi, kuid pidi siiski napi 14:16 kaotuse vastu võtma. Tiisaar oli selgelt oma meeskonna parim, kogudes LEKA Volley kontosse 27 punkti (24 rünnakul ja 3 blokis) ja näidates väga kõrget kasutegurit +19.

"Alustasime mängu kehvasti. Olime vast vähe krampis kuna eelmisel nädalvahetusel võitsime sama võistkonda kaks korda. Kiiresti leidsime end 0:2 kaotusseisust - vastased tulid väga hea mänguga peale ja lõid meid veits rivist välja," oli Tiisaar mängu alguse osas kriitiline, jätkates: "Aga kolmandas geimis võtsime ennast kokku ja viigistasime seisu. Viiendas geimis said paar väga lihtsat kaitsemängu elementi otsustavaks ja nii see mäng 16:14 võiduga Sampole läks."

Anu Ennoki koduklubi Salo Viesti mängis möödunud nädalavahetusel kahepäevalise turniiri Saksamaal Wiesbadenis, kui tugevas konkurentsis saavutati hinnatav esikoht. Kohaliku naiskonna mängis Salo üle kindlalt 3:0 (25:19, 25:15, 25:9), kusjuures Ennok kogus 13 punkti (kasutegur +6). Tulemusega 3:1 oldi üle Šveitsi naiskonnast Schaffahausen ja 2:2 viiki mängiti prantslaste Mullhouseniga. Salo naiskond osales sel turniiril kolmandat korda, esimesel aastal lõpetati viimasena, mullu saavutati teine- ja tänavu esikoht.