Jalgpall

SURMAGRUPPIDEL LÕPP! Meistrite liiga saigi uue asetuste süsteemi! 

Õhtuleht.ee, 9. oktoober 2014, 21:20
Järgmisel aastal korraldatakse Meistrite liiga loosimine teisiti!Foto: Claude Paris
Rahvusvaheline Jalgpalliliit UEFA kinnitas täna, et alates järgmisest hooajast kuuluvad alagruppide loosimisel esimesse loosikaussi valitsev Meistrite liiga võitja ja seitsme tugevama riigi liigade meistrid, vahendas Soccernet.ee

Kui seni jagati kõik meeskonnad tugevusgruppidesse kogutud punktide alusel, siis nüüd kuuluvad tugevaimasse loosigruppi vaid eelmisel hooajal Meistrite liiga karikaga triumfeerinud klubi ning UEFA tabeli alusel seitsme tugevama liiga ehk Hispaania, Inglismaa, Saksamaa, Itaalia, Portugali, Prantsusmaa ja Venemaa meistrid.

See tagab liigavõitjatele eeldatavalt lihtsama alagrupi, kuigi näiteks hetkel seitsmendat asetust omavat Venemaa meistrit võib sellegi poolest oodata vastane Madridi Reali või FC Barcelona klassist, kuna mõlemad enam reeglina esimesse gruppi ei mahu.

Kui sama süsteem kehtinuks juba tänavu, oleks esimesest potist välja jäänud Barcelona, Londoni Chelsea, Londoni Arsenal ja Porto, neid oleksid asendanud Manchester City, Juventus, PSG ja Moskva CSKA. Ülejäänud nelik - Madridi Real, Madridi Atletico, Müncheni Bayern ja Lissaboni Benfica - jäänuks samaks.

Samal teemal

16. september 2014, 11:00
Meistrite liigas plaanitakse surmagrupid surmata
28. august 2014, 20:05
Meistrite liiga loosimisel jäid super-surmagrupid sündimata, aga intriigi leidub rohkesti.
7. detsember 2013, 08:00
SURMAGRUPID MMil! Kellel vedas? Kes otsib rinda, mille najal nutta?
6. detsember 2013, 16:11
Kaspar Koort | Surmagrupist maailmameistreid ei tule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee