Tšehhi jalgpallikoondis alistas eelmises voorus 2:1 Hollandi.Foto: DAVID W CERNY
10. oktoober 2014, 23:53

Suur jalgpalliõhtu: Holland alistas kaotusseisust Kasahstani, kümnekesi lõpetanud Läti alistus Islandile (1)

Jalgpalli EM-valiksarjas peeti täna mänge alagruppides A, B ja H. Suurima üllatuse pakkus FIFA edetabelis 127. kohal paiknev Kasahstan, kes juhtis pikalt Hollandi vastu, kuid lõpetas kohtumise kümnekesi ning kaotas 1:3. Lõunanaaber Läti jäi samuti vähemusse, kui kaotas 0:3 Islandile. Itaalia alistas 2:1 Aserbaidžaani, see juures tegi Giorgio Chiellini omalaadse kübaratriki - itaallane lõi ka aserite värava.

23:37

Gareth Bale on kohtumises Bosnia vastu väga lähedal väravale, kuid see üritus läheb mööda. Mõned minutid on mängu lõpuni jäänud, kuid tundub, et vaid see kohtumine (Wales - Bosnia ja Hertsegoviina) jääb barankadega.

23:33
Merili Luuk

Eesti fännidel, kes läksid Riiga mängu vaatama, on päris hea päev - väravaid nähakse, küll mitte Läti esituses. Island - Läti 3:0

23:32

Kümnekesi mängivast Kasahstanil pole Hollandi vastu enam püssirohtu  - karistusalas maha tõmmatud van Persie realiseerib penalti. 3:1

23:29

Giorgio Chiellini laulaks just kui Modern Talkingu megahitti "You're my heart, you're my soul!" Mees on teinud kübaratriki, kuid üks värav maandus paraku vales väravas.
Itaalia 2:1 Aserbaidžaan, kõigi kolme autoriks härra Chiellini.

23:28
GiuseppeRossi22

Siiiiiiiiiiii!!!!!!!

23:24

Nooojah... Holland teeb seda, mida ta tihti teeb. Jäi küll kasahhide vastu 0:1 kaotusseisu, Huntelaar viigistas ning nüüd viib Afellay nad 2:1 ette.

23:20

Väravaid lüüakse EM-valikmängudes üpriski ühel ajal.
Läti-Island 0:2
Itaalia - Aserbaidžaan 1:1

23:17

Rokkbänd? Ei! Dockal ja Kaderabek tähistavad lihtsalt oma väravat. Tšehhi juhib võõrsil 2:1 Türgi vastu.

23:15

Kasahstan jäi kümnekesi, kuid peab tõdema, et Dzolchiyev tõmbas Afellay maha ikka õite jõhkralt.

23:13

Vahepeal on skoorid muutunud nii mõneski mängus:
Belgia 6:0 Andorra
Läti 0:1 Island
Küpros 1:2 Iisrael

23:07

Arjen Robbenil on pöidlad püsti - viik küll ei rahuldaks, aga vähemalt au on Kasahstani vastu päästetud.

23:03

Mõned eestlased hoiavad kätega peast kinni, sest Huntelaar lõi värava ning Holland viigistas Kasahstaniga.
Belgia lõi oma neljanda värava Andorra vastu, samal hetkel kõlasid ovatsioonid tšehhide poolel, kui Bořek Dočka viis Tšehhi 2:1 Türgi vastu ette.

23:02

Ärevad teated on meie lõunanaabritel, sest 55. minutil teenis Artjoms Rudnevs oma teise kollase kaardi ning lätlased jätkavad kohtumist kümnekesi

22:57
OptaJohan

85.2% - Netherlands had more possession in the 1st half against Kazachstan than in the 11-0 win over San Marino in 2011 (82.9%). Uninspired.
Kuiv statistika, mis näitab, et vaatamata kaotusseisule valdab Holland esimese poolajaga palli rohkem kui 11:0 võidumängus San Marino vastu.

Merili Luuk

Tšehhi keelt ma küll väga ei mõista, kuid nende telekanali kommentaator karjub väga palju. Ja on ka põhjust - pall on pidevalt Tšehhi värava all ning Cech peab kasutama imetõrjeid, et türklaseid vaid 1 peal hoida.

22:30
InfostradaLive

Half Time! Netherlands, who finished 3rd at last summer's World Cup, are trailing 1-0 at home against Kazakhstan, ranked 127th in the world.
Šokis on nemad, šokis oleme meie. Aga taaskord näitab see, et keegi pole võitmatu. Kasahstan on nagu Eesti!

22:28
viljarvoog

Põnev jalgpalliõhtu: Botswana 0:2 Egiptus, Lesotho 0:0 Angola #MisEM? Aga tegelikult tuleb pöialt hoida kasahhidele: 1:0 Hollandiga!