Vormel 1

Vormel-1 juhtkond kaalub pärast Bianchi õnnetust kiirusepiirangute kehtestamist (11)

Õhtuleht.ee, 10. oktoober 2014 20:45
Jules BianchiFoto: Luca Bruno
Vormel-1 juhtkond üritab pärast Jules Bianchi rasket õnnetust end lõpuks ometi kokku võtta ning muudatusi tuua, vahendab BBC.

Bianchi sõitis eelmisel nädalal toimunud Jaapani GP-lt rajalt välja ning sai kokkupõrkes rajatraktoriga raskeid vigastusi. Vihmases ja libedas kurvis oli kaks ringi enne teda välja sõitnud Adrian Sutil, kelle masinat kutsuti ära vedama rajatraktor, aga võistluse korraldajad otsustasid, et olukord pole nii keeruline või ohtlik, et rajale tuleks saata turvaauto. Mõned hetked hiljem kaotas oma masina üle kontrolli ka Bianchi, kes sõitis suurel kiirusel otsa Sutili masinat transportinud rajatraktorile.

Samal teemal

Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) president Jean Todt ütles kohe pärast õnnetust, et juhtunust peab õppust võtma ning nüüd kinnitas FIA rajadirektor Charlie Whiting, et kahe kollase lipu alas tahetakse sisse tuua kiirusepiirang. See tähendaks seda, et sõitjad on kohustatud kahe kollase lipu vahel kasutama kiirusepiirajat nagu tehakse boksiteel.

"Meil on laupäeval tiimide koosolek, kus arutame kiirusepiirangu kehtestamist. See omaks turvaautoga sarnast mõju, sest turvaauto taga peaks niikuinii aeglustama."

Ometi tõdes Whiting, et Sotši GP-l muudatust veel ei lähtestata. "Peame kindlustama, et kõik meeskonnad saaksid reeglitest ühtemoodi aru ning iga auto puhul see toimiks. Töötame selle nimel," lisas ta.

Whiting lükkas ka ümber väite nagu poleks Felipe Massa raadiohüüdeid kuulda võetud. Nimelt karjus Felipe Massa karjus juba viis ringi enne turvaauto rajaletulemist oma tiimile, et rajal on liiga palju vett ja sõit tuleks pooleli jätta.  "Aga korraldajatel läks liiga palju aega taipamaks, et asi on väga ohtlik. Ja siis tulidki avariid ja see Bianchi pauk. Ma olen tema pärast väga mures, kui kuulsin, et ta sõitis traktori alla; " vahendas BBC brasiillase tundeid. 

Whitingu sõnul nägi Massa luulusid. "Ma ei usu, et ta karjus. Ainus asi, mis ta sõnas, ütles ta, et rajatingimused lähevad hullemaks. See ei käi karjumise alla!"

Samal teemal

13.03.2015
Jätkuvalt koomas viibiva Jules Bianchi isa: see valu on lõputu
11.10.2014
Ajuvigastuse saanud vormelipiloodi Jules Bianchi seisundis muutusi pole
29.09.2014
Bianchi õnnetuse õppetunnid: vormeleid hakatakse teisaldama helikopteritega?
28.09.2014
Jules Bianchi transporditakse Schumacherit ravinud haiglasse?