Auto-Moto uudised

Keelualal olnud naine sai Saaremaa rallil vigastada (3)

Ats Kuldkepp, 13. oktoober 2014 07:00
Foto: Harlu Uljas/Postimees
Eesti rallihooajale traditsioonilise punkti pannud Saaremaa ralli võitis saarlane Timmu Kõrge, kellele see oli koduradadel esimeseks triumfiks. Ühtlasi krooniti ta EMV1 klassis Eesti meistriks.

Kahjuks pakkus palju kõneainet ka reedene vahejuhtum, kus Argo Kuutoki juhitud BMW M3 sõitis väliskurvis rajalt välja ja põrkas kokku keelualal viibinud naisterahvaga, kes murdis sääreluu ja viidi haiglasse.

Samal teemal

"Õnnetuse koht oli peale pika sirge lõppu vasakus kurvis ja seal oli keeluala, kusjuures seal olid ka sildid väljas," ütles võistluse juht Gabriel Müürsepp Õhtulehele. "Ma ei taha kedagi süüdistada, aga kui inimene läheb väliskurvi ja pole rajast piisavalt kaugel, siis võtab ta teadlikult riski. Me ei saa igale inimesele eraldi turvatöötajat kaasa anda," lisas ta.

Reede õhtul olid võistluspaigas märjad ilmaolud ja seega oli tee libe. "Selliste oludega võib rallidel ükskõik mida juhtuda. Minu arvamuse kohaselt oli see inimene nii võistluse ohutusplaani kui raja ehitust vaadates vales kohas," rääkis Müürsepp.

Juhtunut pealt näinud rallifänn kirjeldas olukorda Meie Maa vahendusel nii: "Auto lendas väliskurvis suure hooga teelt välja üle madalate puude. Sel hetkel oli koos minuga selle kurvi ääres palju inimesi, kes jooksid kiiresti auto eest ära. Ralliautole jäi aga alla toolil istunud naisterahvas, kelle jalg paistis peale õnnetust olevat deformeerunud."

Samas kurvis sõitis teelt välja ka järgmine ralliauto, kes oma masina üle kontrolli kaotas, õnneks vigastada saanud naisest napilt mööda.

Samal teemal

11.10.2014
Eestlased said Saaremaa rallil kaksikvõidu
11.10.2014
Saaremaa rallil jäi naine teelt välja sõitnud auto alla
10.10.2014
Saaremaa rallit juhib avapäeva järel Timmu Kõrge
09.10.2014
Pärn ja Morgan valmistuvad Saaremaa rallil karjääri tähtsaimaks võistluseks