Rapla korvpallimeeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.Foto: Aldo Luud
Õhtulehe sporditoimetus 13. oktoober 2014 11:44
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 13. oktoobri valik:

LÄINUD NÄDALA PLUSS

Loodetavasti on Eesti korvpallimeistrivõistlustel lõpuks kätte jõudnud aeg, kui kaks suursoosikut ehk Kalev/Cramo ja TÜ/Rock ei saa enam arvestada kergete jookse-viska mängudega. Möödunud reedel tüüris Aivar Kuusmaa Rapla meeskonna võidusadamasse kohtumises Rockiga. Selliseid meeldivaid üllatusi tahavad tõelised korvpallisõbrad tulevikus kogeda üha sagedamini.

LÄINUD NÄDALA MIINUS

Kalev/Cramo tegi Ühisliigas ajalugu, mis ei rõõmustanud ühtegi nende poolehoidjat. Nimelt kaotati tänavuses avakohtumises 51:114 Krasnodari Lokomotiv-Kubanile. Pärast 63punktilist pakki ütles klubi peatreener Alar Varrak, et mehed polnud mänguks valmis ja mitmele tema hoolealusele oli sellisel tasemel etteaste harjumatu. Räigel kaotusel on ka hea pool: äratuskell tirises kohe hooaja alguses ja seis ei saa enam hullemaks minna.

ALANUD NÄDALA ENNUSTUS

33 % on tõenäosus, et Eesti jalgpalli meistriliiga liider on nädala lõpuks Tallinna Flora. Laupäeval kohtutakse Levadiaga, kel on 2 punkti rohkem. Tiitlisoosikuks saamiseks vajab Flora võitu, mille saavutamise tõenäosus on täpselt 1/3, sest hooaeg on tõestanud, et Flora ja Levadia on võrdsed meeskonnad ja juhtuda võib kõike.