Vormel 1

Jules Bianchi isa: olukord on masendav, kuid mu poeg ei anna alla! 

Toimetas Kaspar Koort, 14. oktoober 2014 15:54
Jules Bianchi tühi vormel SotšisFoto: Pavel Golovkin
Vormel 1 Jaapani GPl tagurdava rajatraktori alt läbi sõitnud ning raskeid peavigastusi saanud Jules Bianchi on jätkuvalt kriitilises seisus. Võidusõitja isa loodab siiski veel imele.

"Olukord on masendav," rääkis Philippe Bianchi. "Alati, kui telefon heliseb, teame, et kõne võib tulla haiglast, et meile öelda: Jules on surnud."

"Kuid ma olen kindel, et ta ei anna alla. Ma olen selles veendunud!"

Siiski lisas Bianchi, et poja tervenemiseks kuigi suuri lootusi ei ole. "Tema arstid ütlesid, et juba see on ime, et ta sellise avarii järel üleüldse ellu jäi."

Philippe Bianchi märkis, et mõistagi toob pojaga juhtunu talle meelde ka Michael Schumacheri õnnetuse - sakslasest vormeliäss kukkus möödunud aasta lõpus suusatades peaga vastu kivi ning viibis pikka aega koomas, kuid on hakanud nüüd vaikselt parenemismärke ilmutama.

"Olin väga kurb, kui ta viga sai," ütles Philppe. "Nagu kõik teisedki, imestasin ka mina, et miks tema lähedased avalikkusele ei räägi, kuidas tema olukord on?"

"Kuid nüüd, mil olen sarnases olukorras, saan ma neist aru. Kõik küsivad minult, kuidas Jules'iga on, kuid ma ei saa vastata, sest vastust lihtsalt ei ole. Olukord on väga tõsine, kuid vähemalt on tema seisund stabiilne."

"Ühel päeval näib ta pisut parem, teisel päeval pisut kehvem. Arstid ei räägi sellest. Kahjustused on väga halvad, kuid me ei tea, kudas see edasi areneb."

"See kõik on väga raske," lisas Philippe Bianchi emotsionaalselt. "Ühe nädalaga on meie perekonna elu lõhutud. Mida me siin [Jaapanis - toim] teeme? Oleme otsekui õudusunenäos, kodust väga kaugel."