Aivar Kuusmaa (paremal).Foto: LAURA OKS
Ats Kuldkepp 15. oktoober 2014 00:49
Teisipäeval Balti liiga avamängus Rakvere Tarvase alistanud Rapla Tyco peatreener Aivar Kuusmaa rääkis pärast kohtumist, et lisaajal kolm kaugviset tabanud Janar Soole anti liiga palju mänguaega. Põhjus lihtne - tegu oli Soo esimese matšiga pärast rohkem kui aasta tagasi saadud kolmandat rasket põlvetraumat.

„Loomulikult olen tema esituse üle õnnelik. Aga oleme paika pannud, et Janar võiks platsil olla 8 minutit, täna tuli olude sunnil 13. Temaga tuleb koormuste jaotamisel olla väga ettevaatlik ja peamine eesmärk on teda tervena hoida," selgitas Kuusmaa. Normaalaja lõpus langesid Ernestas Ezerskis ja Rait-Riivo Laane viie veaga välja ning seega pidi juhendaja lootma allesjäänud tagameestele Soole ja Martin Paasojale.

Kuigi Rapla dikteeris mängu rohkem kui Rakvere, pääses Tarvas neljanda veerandaja keskel kuni 7 punktiga ette. Ometi suutsid raplakad uuesti järgi võtta ja uuesti mööda minna. Vabavisete virvarris ei suudetud siiski mõnepunktist edu hoida ja nii tuli loota lisaajale. Pärast reedest võitu Tartu Ülikool/Rocki üle on Kuusmaa seega kogenud igasuguseid emotsioone.

"Treeneril on närvid läbi kogu aeg, ükskõik, kas oled 20 punktiga ees või on viigiseis. Pettumust valmistas, et lasime mängul lisaajale minna, aga veelgi suurem rõõm on sellest, et lõpuks ikkagi peale jäime," ütles Kuusmaa.

Balti liiga C-alagruppi kuuluvad veel Kedainiai Nevežis, Utena Juventus, Liepaja ning Moskva Dünamo, kellega Rapla kohtub nädala pärast. Kergeid vastaseid pole ja võimalik, et Tarvast lihtsamaid vastaseid ei tulegi. "Nevežist loodame kodus võita, Utena on tugev, Liepaja pani Rockile 20ga ära. Dünamost pole meil seni üldse mingit pilti, aga uurime neid ja vaatame, kuidas on neile võimalik vastu hakata," hindas Kuusmaa alagrupikaaslasi.