NFL ameerika jalgpalli liiga

GALERII: Bengals on juba kolm mängu võiduta, Daltonilt hirmus esitus (4)

Õhtuleht.ee, 19. oktoober 2014 23:10
Bengals - Colts 0:27Foto: AFP/Scanpix
Cincinnati Bengalsi võitudeta seeria sai jätku kui võõrsil alistuti 0:27 Indianapolise Coltsile. Margus Hundi koduklubi mureks oli seekord kohutav ründemäng.
23:15

Järgmine nädal kulgeb Bengalsil suuresti end otsides. Ootame huviga, mis mänguplaaniga Ravensi vastu platsile joostakse. Seniks aga aitäh jälgimast ja kena nädalavahetuse lõppu!

23:13

Et Bengalsi seisu veelgi keerulisemaks teha, tuleb neil nüüd järgmine nädal koduväljakul hakkama saada Baltimore Ravensiga, kellest hooaja esimeses matšis 23:16 üle oldi, ent kes on pärast seda mängu võitnud kuuest mängust viis, neist viimased kaks muljetavaldava ülekaaluga.

23:09

Colts saab oma viienda võidu järjest. Bengals jääb esimest korda pärast 2010. aastat nulli peale. See mäng on läbi!

23:05

Andy Dalton on tänases mängus suutnud palli liigutada seni 94 jardi jagu ning kolmveerand neist numbritest on tulnud kui mäng oli juba otsustatud.

23:02

Colts saab veel ühe väravalöögi sisse kui mängu lõpuni on alla kahe minuti.

22:55

Kui mängus Jaguarsiga oli Bengalsi kaitseliin võistkonna nõrk lüli, siis täna on mustaks lambaks ründajad. Möödunud hooajal suutsid liinid üksteise puudujääke lappida ja peaaegu alati tulemuse kirja saada, ent tänavu ei paista sellist kindlust kusagilt.

22:52

Kui lootusetu on siit olukorrast veel midagi päästa? Hundile antakse praktikat paremliinikaitsja positsioonil, kus teda sel aastal kasutada ei plaanita.

22:50

Pärast kolme järjestikkust võitu hooaja algul on Bengals pärast tänast viimased kolm mängu võiduta: kaotus-viik-kaotus. Kummastav öeldagi, ent sellise esitusega on ohus isegi nende koht play-offis.

22:48
Insener

Bengals vajaks ründesse tõesti midagi paremat. Isegi Al Bundy oleks väga hea valik.

#Tuvikesed

22:47

Cincinnati jõuab lõpuks ometi vastaste väljakupoolele ja ka Coltsi viie jardi alasse, ent jätkuvalt ollakse nulli peal. Õuduste õhtu Bengalsile poolteist nädalat enne Halloweeni!

22:39

Ja see rong on Bengalsi jaoks nüüd läinud. Jah, Bengalsil on probleeme vigastustega, aga sellist esitust ründajate poolt ei vabanda miski välja.

22:34

Teine tore Twitteri-nimi, mis tänase mänguga Bengalsile pandud on: #BenGirls. Touchdown Coltsile!

22:30

Selle mängu päästmiseks on Bengalsil vaja 15 minutiga kolm korda skoorida, ent praegu on nende ründajad kui 14-aastased aknega teismelised, kel pole naistega mingit lööki.

22:28

Kolmas veerand on otsas ja Bengals pole jätkuvalt kordagi jõudnud palliga vastaste väljakupoolele.

22:25

Vahelduseks ka midagi ilusat.

22:23
tugitool

Bengals tähendab ka Bengalsi tiigrit, kes on meeskonna maskott. Ei ole vaja niinegatiivseid kommentaare. Igal meeskonnal on head ja halvad ajad.

22:23

Dalton saab palli mängu panna peaaegu poolel väljakul, saab kaks sacki ja "edeneb" rünnakul -15 jardi ... Mehe ja tema ründeliini mäng on reaalselt nõnda halb, et varumehe platsile saatmisega ei oleks praegu enam midagi kaotada. Aga seda ei tehta, sest meeskonna ühe staari enesekindlusele ei ole vaja lisahoopi anda.

22:17

Tänase mängu võtab kõige paremini kokku see Vine:

22:12

JA MIDA TEEB DALTON?!?!?!?!?! ...

Mitte midagi, taas kord luhtub rünnak juba kolme katsega. Väike positiivne märkus on, et äralöögiga saadakse pall Coltsi ühe jardi joonele ehk kaitsjatel on võimalus meeskonnale punkte tuua.

22:02

Ja kohe järgmises olukorras saab Colts kirja touchdowni. Oeh!

22:01

Vähemalt Hunt ei jää tänases mängus nullipoisiks: koos teiste kaitsjatega saab ta kirja mängija mahaniitmise.

21:57

Twitteris on Bengalsi kohta kasutusel märksõna #Bungles ehk eesti keelde pannes #vusserdised

21:50

Kui harilikult on võimalik leida kümme erinevat vastust küsimusele "Mis peab teisel poolajal muutuma?", siis seekord on kõik väga lihtne: Andy Dalton peab oma püüdjaid usaldama või leidma alternatiivsed ründelahendused, sest praegu on kaitseliin neid mängus hoidnud.

21:41

Aga Dalton ja teised ründajad peavad tegema suure kummarduse oma kaitsjatele, sest nõnda kehva ründemängu juures ei ole loogiline, et Cincinnati vaid 0:10 kaotusseisus on.

21:39

Võtmekaitsja kaotamine muudab Coltsi liini veidi auklikuks, kohe otsa saab Bengals ka oma söödumängu jooksma ja esimest korda kirja mängust tuleva edenemise. Ent kohe otsa pistetakse Dalton kotti ja Bengals lõpetab hooaja nulli peal.

21:36

Bengals saab ikkagi oma esimese 1st downi selles mängus enne vaheaega kirja, sest Coltsi kaitsja visatakse mängust kohtuniku tõukamise pärast välja. Täiesti jabur olukord!

21:29

Ja Bengals ei suuda JÄLLE rünnakul palli kuhugi liigutada, mis tähendab, et nende ründajad lõpetavad esimese poolaja täiesti kohutava hindega. See on lausa uskumatu, kui raskelt neil läheb.

21:26Bengalsi senise mängu üks väheseid helgeid hetki on olnud Carlos Dunlapi esitus.

21:24

Hunt saab vahepeal platsile kaitseliini kesk- mitte harjumuspärase ääremängijana ning ta on Lucki söödule sõrmede vahele saamisel väga lähedal, ent taas tuleb nõustuda meie mehe sõnadega pärast mängu Panthersiga: Hunt ei saa lihtsalt mänguaega, et enamaga silma paista.

21:21

Ja Dalton ei suuda jälle rünnakut kuhugi vedada. Hämmastav impotentsus enam kui 100 miljoni dollari suuruse lepingupikenduse saanud mängujuhilt.

21:14

Ja et Bengalsi ründehädasid veelgi hullemaks teha: suurim staar Green on vigasena väljas ning nüüd jääb sööstja Giovani Bernard rongi alla. Möödunud nädalal oma rangluule viga teinud noormees saab seekord jõhkra hoobi vastu ribisid ent pärast minutit kunstmurul jookseb mees õnneks ise platsilt ära.

Veidi Ameerika jalgpalli terminoloogiast: 3rd and out - kui ründajad ei suuda palli saades kolme katsega 10 jardi võrra edeneda ja peavad mänguvahendi minema lööma. Bengalsil on seda juhtunud juba kuus(!) korda järjest ehk neil pole rünnakul õnnestunud mitte "essugi".

21:01

Ei. Bengalsi kõige parem positsioon selles mängus on olnud oma 37 jardi joon. Cincinnati pole seni isegi vastase väljakupoolele jõudnud!!!

20:59Andy Dalton, sinu kord midagi korda saata!

20:56

Ja Colts keerab teise veerandi alustuseks kohe tempo põhja ning jõuab kibekiirelt touchdownini, samal ajal kui Bengalsi ründajad pole veel suutnud kolme katsegagi 10 jardi võrra edeneda. Indy on õigustatult 10:0 ees.

20:50

Ründemängu vahe: Bengals on suutnud esimesel veerandil 16 olukorraga edeneda 19 jardi jagu, Coltsil on edenemisjarde juba 150. 0:3 on kiituseks Bengalsi kaitseliinile. Andy Daltonile loetakse praegu küljejoonel sõnu peale.

20:45

Aga nüüd enam kaitsetööst ei piisa. hunt lükatakse ühes olukorras kahe mehega teelt, tekkinud söödukoridori kasutavad Coltsi mehed kaunilt ära ja jõuavad väravale löömiseks piisavalt lähedale ning kuigi touchdowni hoiavad Bengalsi mängijad ära, saab Colts esimesena silmad pähe.

20:37

Carlos Dunlap, mees, kelle kohta Hunt teoreetiliselt võiks jahtida, koorib palli Coltsi ründaja käest lahti ja Bengals saab keerulisest seisust lahti ning võimaluse ise rünnata. Selle pärast, et tema ees on nõnda võimsad mehed, Hunt varumees ongi.

20:24

Ameerika jalgpallis ei ole külalisfännidele eraldi sektoreid ja Lucas Oil staadionil on sinisärkide meres näha ka ohtralt oranži riietatud toetajaid. Cincinnati ja Indianapolise vahe on kõigest 180 kilomeetrit ehk sisuliselt on fännid sõitnud Tallinnast oma meeskonnale Tartusse kaasa elama.

Bengalsi rünnak nurjub aga taas välkkiirelt ning Hunt ning teised kaitsjad saavad taas tööle asuda.

20:18

Ja nüüd kui Colts taas rünnata saab, pole raske mõista, miks nad on liiga hetke parim söödumeeskond: Andrew Lucki visked pole pikad, ent teravad ja täpsed.

Esimene kord kui mängujuht üritab pikka palli mängida on see hädavise auti, sest Margus Hunt oli meetri kaugusel talle käe külge saamisest - pall tagasi Bengalsile.

20:10

Ei ole! Ilma oma lemmikpüüdja A.J. Greenita on Dalton selgelt hambutu ja nendegi rünnak saab kähku otsa. Kae imet, mäng pole veel korralikult alata saanudki kui mõlemad quarterbackid on juba oma peataolekut näidanud.

20:07

Aga senisel hooajal nõnda hästi töötanud Coltsi söödumäng vajab veidi soojaks viskamist, sest Bengalsil kulub vaid neli olukorda et pall endale saada ja nüüd peab mängujuht Andy Dalton tõestama, et eelmiste mängude värinad on kadunud.

20:05

Tere õhtust, Bengalsi ja Coltsi vaheline mäng Lucas Oil staadionil just alguse saanud ning Cincinnati alustab kaitstes.

20:01

Bengals sai üle-eelmisel nädalal kolaka New England Patriotsilt ning möödunud pühapäeval lepiti 37:37 viiki Carolina Panthersiga ehk hooaja alustuseks saadud kolm võitu on saanud väga tagasihoidliku järje. Täna üritatakse taas võitude teele naasta kodusest Cincinnatist vaid 180 kilomeetri kaugusel asetsevas Indianapolises.

Ülesanne pole kergete kirjast. Mitte ainult ei ole Coltsi neli võitu senisest kuuest kohtumisest igati viisakas tulemus, statistika järgi ollakse ka NFLi hetkel kõige paremini palli viskav meeskond: mängus söödetakse nahkovaali keskmiselt 300 meetri jagu.

Meid huvitav kõrvalteema on mõistagi, kui palju jagub mänguaega Margus Hundile. Viimases kahes matšis üsna kasinalt platsil käinud eestlase pikkadest kätest oleks Coltsi mängijuhi Andrew Lucki söödukoridoride kinnipanemisel kindlasti palju abi, kuid seda vaid juhul, kui Hunt saab mööda oma blokeerijatest, mida tänavu veel liialt tihti juhtunud pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee