SEIN EES: Siim Ennemuisti blokkidel (paremal) oli mängu otsustamisel suur osa. Foto: Tiina Kõrtsini
20. oktoober 2014, 09:00

Võrkpalliliiga on oodatult põnev

Eesti—Läti võrkpalli ühisliiga nädalavahetuse põnevaim kohtumine peeti Nõmme mändide all, kui kodumeeskond TTÜ alistas pinevas matšis Tartu meeskonna 3:2 (25:27, 25:20, 26:24, 23:25, 19:17).

"Numbritelt väga võrdne mäng. Geimilõppudes oli meil natukene rohkem õnne," sõnas TTÜ peatreener Janis Sirelpuu. Ülimalt tasavägise kohtumise saatuse otsustasid Siim Põlluääre ja võitjate parimana 17 punkti toonud võõrleegionäri Daniel Macieli kaks kahemeheblokki viienda geimi lõpus, mis kindlustasid, et üks lisapunkt reisis TTÜ kontosse, mitte bussiga tagasi Tartusse.

Tulemus tähendab, et kui enamikel meeskondadel on ühisliigas mängitud neli matši, mahuvad esimesed viis klubi kahe punkti sisse. Liidriohjad on kahe Eesti klubi, Tartu ja Selveri (alistas 3:0 Kuldiga), käes. Seitsmendal kohal on TTÜ ning Sirelpuu lubab, et neilgi on tõusmiseks jõudu ja oskusi.

Oma esimese võidu ühisliigas sai kätte ka tänavu kõrgseltskonnaga liitunud Järvamaa, kes alistas Paides 3:2 (18:25, 25:21, 25:15, 29:31, 15:12) Rakvere meeskonna. Siim Põlluäär tõi üleplatsimehena 27 punkti.

Tabeliseis: 1. Tartu 10 (4 mängu), 2. Selver 9 (4), 3. Jelgava 9 (4), 4. Riia 9 (4), 5. Ozolnieki 9 (5), 6. TTÜ 7 (4), 7. Pärnu 6 (2), 8. Rakvere 2 (2), 9. Järvamaa 2 (2), 10. Kuldiga 2 (4), 11. Daugavpils 1 (5), 12 Võru 0 (3)