Auto-Moto uudised

Karl Kruuda Hispaania ralli eel: "Tiitli püüdmine on jätkuvalt võimalik." (1)

Toimetas Viljar Voog, 21. oktoober 2014 13:24
Karl Kruuda om Ford Fiesta S2000 lendamasFoto: Promofoto
Kuu aega tagasi Soome rallimeistriks kroonitud Karl Kruuda peab nüüd taas keskenduma võidukihutamistele WRC2 sarjas, sest tiitel pole veel käest libisenud, lubab MM-arvestuses kuuendat kohta hoidev eestlane.

Tegelikult on Kruuda seis parem kui tabeliseis näitab. Enamik peakonkurente saavad punkte koguda veel vaid ühelt rallilt, meie mees aga nii Hispaania kui Suurbritannia etapilt. "Parim stsenaarium MMi silmas pidades oleks võtta taas võit ja 25 punkti, aga teised sõitjad on väga head ja neid ei saa alahinnata," ütleb Kruuda sellele nädalavahetusele ette mõeldes.

Samal teemal

Kuigi Hispaanias on stardis 18 WRC2 masinat langeb peamine tähelepanu Kruuda ja Katari sõitja Nasser Al-Attiyahi duellile, sest nemad sõidavad võidu MM-tiitli nimel. Ka araablane saab punkte noolida veel kahelt etapilt ning edestab praegu meie meest 11 silmaga.

"Tiitli püüdmine on jätkuvalt võimalik ja muidugi ei suhtu ma sellesse (Hispaania rallisse – toim) kui lihtsalt järjekordsesse etappi. Aga samas ei tunne ma ka erilist survet. Mõistagi oleks tore saada meistriks kroonitud, kuid ma olen noorem kui kõik teised piloodid ja kui see aasta tiitlit ei tule, pole ma väga pettunud. Kui nii peaks minema tulen ma järgmisel aastal kindlasti tagasi ja siis on sihiks juba võit," mõlgutas Kruuda mõtteid.

Hispaania ralliga on ralliässal olnud lühike, ent tormiline suhe: "Viimati võistlesin ma siin 2012. aasta hooajal, mis oli mu viimane asfaldiralli, välja arvatud 2013. aasta Saksamaa. Mulle tegelikult sobibki asfaldil sõitmine, sest mulle meeldivad sirged teed ja istuvad Hispaania katsed. Nad on väga kiired ja sujuvad ning kui tunne on hea, sõidaksid nagu videomängus."

Aasta eelviimane MM-ralli saab alguse neljapäeval publikukatsega. Reedel kihutatakse kuus katset kruusateedele ning nädalavahetusel ootavad juba ees 10 asfaldikatset.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee