Vehklemine

Kas Nikolai Novosjolov naaseb vigastuspausilt liiga vara võistluskarussellile? 

Deivil Tserp, 24. oktoober 2014, 10:00
DUO: Nikolai Novosjolov ja Igor Tšikinjov. Foto: Tiina Kõrtsini
Kahekordne epeevehklemise maailmameister Nikolai Novosjolov teeb pärast juulis ebaõnnestunud MMi esimese etteaste täna Bernis algaval MK-etapil.

Eesti meeskonna peatreener ja Novosjolovi isiklik juhendaja Igor Tšikinjov, kes sõitis kolmapäeva õhtul Rootsi oma perekonna juurde ning naaseb kodumaale nädala pärast, ütles Õhtulehele, et tema hoolealusele osteti lennupilet Šveitsi viimasel hetkel.

"Küsimus on selles, kas tasub ja on võimalik võistlema minna ning kuidas see mõjub," arutleb Tšikinjov. "Võib-olla on kasulikum liikuda väikeste sammudega."

Kas treener ei soovitanudki Novosjolovil MK-etapil osaleda? "Ma pole öelnud, et sinna mitte minna," tõrjub Tšikinjov väite. "Ma tahaks, et sportlane oleks terve."

Paraku selgub Tšikinjovi jutust, et väikesed terviseprobleemid kimbutavad Novosjolovit siiani.

"Olukord ei ole kerge," lausub ta. "Väikesed traumad, mis olid juba eelmisel sügisel, pole veel välja ravitud. Trenn käib, aga väga ettevaatlikult. Eesmärk on vigastusest vabaneda. Muidugi päris lahti neist ei saa. Spordis öeldakse, et kui sa hommikul ärkad ja kuskilt ei valuta, siis oled surnud."

Novosjolovi eelmise hooaja nurjasid Tšikinjovi hinnangul just nimetatud probleemid.

"Tekkis nagu lumepalliefekt," sõnab ta. "Kui tegeled ühe vigastusega, siis annab teine tunda. Eks kõik need asjad mõjusid füüsiliselt ja psühholoogiliselt. Selge, et igal hooajal pole võimalik võita. Samas vehkles ta MK-etappidel normaalselt, aga EMil ja MMil head tulemust ei tulnud."

Tšikinjov osutab, et poole aasta pärast algavad Rio de Janeiro olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee