KONTROLLI ALL: Hooaja avamängus hoidsid Cincinnati kaitsjad, sealhulgas Margus Hunt (nr.99) Ravensi ründemängu vakka. Foto: Reuters/Scanpix
Viljar Voog 25. oktoober 2014 09:30
Cincinnati Bengalsit ootab sel pühapäeval ees ellujäämismäng. Kui kodusel Paul Browni staadionil kaotatakse Baltimore’i Ravensile, võib neljas järjestikune play-off-koht jääda helesiniseks unistuseks.

Kiire meeldetuletus NFLi süsteemist: 32 meeskonda on jagatud kaheks konverentsiks, mis omakorda jagunevad neljaks divisjoniks. Septembrist detsembrini peavad kõik klubid 16 kohtumist, kusjuures ainult oma divisjonikaaslastega mängitakse kodus-võõrsil.

Põhihooajale järgneb play-off, kuhu pääsevad kuus meeskonda – divisjonide võitjad ning kaks wild cardi ehk konverentsi parima võiduprotsendiga teise ja/või kolmanda koha omanikku.

Bengals ja Ravens on ühe divisjoni meeskonnad ning kui Margus Hundi koduklubil on hetkel kuue mänguga kirjas kolm võitu, kaks kaotust ja üks viik, siis Ravens on võitnud viis matši ja kaotanud kaks, nende seas ka hooaja avakohtumise Cincinnatile 16:23.

Seega omab pühapäevane kohtumine Bengalsi jaoks erakordset kaalu. Kui kolm järjestikkust matši võiduta olnud klubi peaks koduväljakul kaotama ka Ravensile, oleks divisjonirivaal juba kolme võiduga eduseisus ehk tõenäoliselt tuleks Bengalsil hooaja alul nii kindlana tundunud play-off’i otsepääsmest suu puhtaks pühkida.

Järgneks kompromissitu võitlus viimase kahe karikamängude koha peale. Hetkel on ühes kinni San Diego Chargers ning teisele võitlevad kuus meeskonda, nende seas ka Cincinnati divisjonikaaslased Pittsburgh Steelers ja Cleveland Browns. Mõlemaga kohtub Bengals veel kahel korral.

Võidetavad mängud? Jah. Ettearvamatud? Kindlasti. Et vältida sadade negatiivsete permutatsioonidega olukorda, tuleb Margus Hundil ja ta liinikaaslastel hoida pühapäeval kaitse kõva, mängujuht Andy Dalton peab üle saama oma ebakindlusest rünnakul ning viimased kaks mängu veenvalt võitnud Ravens tuleb koduväljakul alistada.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

kommentaator 25. oktoober 2014 20:03
Mind paneb hämmastama, misuguse järjekindlusega puhub ajakirjanik igal laupäeval-pühapäeval intriigid lõkkele. See mäng ei ole nii lihtne nagu paistab. Kas ajakirjanik üldse teab, et treeneri poolt määratud mängujoonist ei tohi mängija ise muuta. Ta peab tegutsema täpselt joonise järgi. Ja Daltonit süüdistada selles, et ükski jooksja ei suuda ennast lahti joosta, et Daltoni söödetud palli püüda, on ka ebaõiglane. Siin on pigem treenerite poolne kodutöö tegemata ehk siis vastasmeeskonna mängujooniseid ei ole analüüsitud. Tore on, et eesti mees selles möllus kaasa lööb, aga kuidagi on väga imelik lugeda neid artikleid veel imelikumate pealkirjadega. Kes on elus sporti teinud, teab mis on kaotus ja võit. Võitude üle tunnevad rõõmu kõik, kaotuste korral ei jõua materdajad oma negatiivset suhtumist varjata. Ikka rohkem positiivsust! Eesti riik ei võida ega kaota sellest midagi, kuidas Margusel ja Cincinnati Bengalsil läheb. Mina soovin neile edu ja hoian ikka pöialt!
Ärge liialdage! 25. oktoober 2014 14:25
Mäng võib käia mõisa peale, aga vaevalt et nüüd kohe elu ja surma peale.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS