Chicago Bullsi mängujuht Derrick Rose.Foto: PAUL BEATY
Ats Kuldkepp 28. oktoober 2014 11:01
Ööl vastu kolmapäeva algava järjekordse korvpalliliiga NBA hooaja eel on mustmiljon ettekäänet elevil olla. Toome välja kolm põletavat küsimust.

Kas San Antonio Spurs on liiga rahulolevaks muutunud?

Nigelatest hooajaeelsetest mängudest pole mõtet suurt numbrit teha, aga võib-olla on nad lihtsalt kahel korral järjest suveni rassimisest tühjaks pigistatud. Teisest küljest võib see olla pelgalt suitsukate ja Gregg Popovich suudab pundi kevadeks jälle tippvormi ajada.

Mitu mängijat on suutelised MVPks saama?

LeBron James ja Kevin Durant (Oklahoma City Thunder) on kolm aastat järjest olnud kaks NBA parimat pallurit ja on jaganud omavahel ka põhihooaja kõige väärtuslikuma mängija auhinnad. Nüüd peaks Jamesil Cleveland Cavaliersis olema rohkem võimalusi puhata ja Duranti murtud pöialuu jätab ta vähemalt kuueks nädalaks platsilt eemale. Seega on teiste tipptiimide staaridel hea võimalus ise tiitel endale napsata.

Mõned võimalikud nimed tõenäosuse järjekorras: Blake Griffin ja Chris Paul (Los Angeles Clippers), Derrick Rose (Chicago Bulls) ja Russell Westbrook (Thunder). Carmelo Anthony (New York Knicks) ja Anthony Davis (New Orleans Pelicans) teevad individuaalselt kindlasti võimsa hooaja, aga nende meeskonnad ei suuda kuigi kõrgele jõuda.

Kas Derrick Rose'i põlved lasevad tal tippu tagasi tõusta?

Hooajal 2010/11 liiga väärtuslikemaks mängijaks valitud mängujuht Rose pole NBA väljakutel kahe ja poole aasta jooksul eri põlvevigastuste tõttu suurt midagi korda saatnud. Bullsi tiitlilootustele on tema mõju kõige suurem ja Rose'i tohutu fännibaas närib ootusärevusest küüsi. Sama lugu oli ka eelmisel hooajal, ent toona pidas ta vastu vaid 10 kohtumist, enne kui taas noa alla läks.