Suure Manchesteri vutiderbi võitis napilt City (3)

Ott Järvela, 2. november 2014 17:27
Manchester City tähistab Sergio Aguero 63. minuti väravat.Foto: PAUL ELLIS
Inglismaa jalgpalli Premier League'i 10. voorus kohtusid klubid, kes on omavahel ära jaganud eelmised kolm meistritiitlit, kui tiitlikaitsja ja 2012. aasta tšempion Man City võõrustas 2013. aastal 20. korda meistriks tulnud Man Unitedit. Juba 39. minutil arvulisse vähemusse jäänud külalised pidid tunnistama City nappi 1:0 paremust.
17:24

Mäng on läbi!

39. minutist alates arvulises ülekaalus tegutsenud Manchester City alistas Manchester Unitedi 1:0 tänu Sergio Aguero 63. minuti tabamusele. Man United pani kapten Wayne Rooney eestvedamisel Man City viimase 15 minuti jooksul päris korraliku surve alla, aga väravani ei jõutud.

17:13

Louis van Gaal teeb oma kolmanda vahetuse, mis on esimene, mis ei ole sunnitud. Robin van Persie't asendab 18aastane ründaja James Wilson. Kui ta juhtub nüüd viigivärava lööma, siis...

17:10

Manchester City tähistab Sergio Aguero 63. minuti väravat.

17:08

Wayne Rooney jõuab fenomenaalse triblingu abil karistusalasse, kus tema teekond aga peatatakse (kas oli viga?). Pall jõuab Angel di Mariani, kelle madala löögi Joe Hart tõrjub. Veidi hiljem pääseb peaga löögile Marouane Fellaini, aga ei saa raamidele pihta ja haarab kahe käega juuksepahmakast kinni.

16:59
GaryLineker

Probably wise of Aguero to take matters into his own feet rather than rely on the referee to give a penalty.

Gary Lineker (ja ilmselt veel päris paljud) leiavad, et Michael Oliveri vilepartii pole olnud kuigi hea ja tõdevad, et Aguerol oli targem värav ära lüüa selmet penaltile loota.

16:56

Sergio Aguero viis Manchester City 1:0 juhtima:

16:52

MANCHESTER CITY JUHIB 1:0!!!

Yaya Toure hea sööt leiab vasakust äärest Gael Clichy, kes võis, aga ei pruukinud olla napis suluseisus, kes annab täpse ja targa söödu karistusala keskele, kust Sergio Aguero ei eksi. Pall väravas ja võõrustajad 1:0 juhtimas.

16:50

See video näitab (vist), et esimese poolaja üleaja intsident Marcos Rojo vs Yaya Toure tõesti ei olnud penalti, sest argentiinlane suutis mängida palli, aga platsil leidis samal ajal aset olukord, kust Man City pidanuks penalti saama, kui Michael Carrick kukutas trahvikastis Sergio Aguero.

16:48
toomasvara

Traffic is extremely slow outside my local pub. That's what happens if you have big screen and large windows #MCFCvsMUFC

16:47
ottjarvela

Man Unitedi kaitseliin: Luke Shaw, Paddy McNair, Michael Carrick, Antonio Valencia. Võtab sõnatuks.

United on kaotanud mõlemad algkoosseisu kuulunud keskkaitsjad - Chris Smalling sai punase kaardi ja Marcos Rojo vigastada.

16:46

Nagu Man Unitedil probleeme vähe oleks, saab tõsiselt vigastada keskkaitsja Marcos Rojo ning Louis van Gaal teeb teise sunnitud vahetuse (Adnan Januzaj asendamine Michael Carrickiga esimese poolaja lõpus oli sunnitud taktikaline käik) ja saadab platsile noorukese Paddy McNairi.

Rojo olukord on kehv. Talle manustatakse hapnikku ning viiakse platsilt ära kanderaamiga. Esialgne hinnang: õlg tuli liigesest välja.

16:35

Teine poolaeg algas!

Kas Chris Smallingu 39. minuti rumala punase kaardi tõttu vähemusse jäänud Man United suudab Man City käest vähemalt viigi välja võidelda?

16:30

Kohtunik Michael Oliver eemaldab väljakult Chris Smallingu.

16:21

Esimene poolaeg läbi, Man United vähemuses, aga seis 0:0.

Üpris vabalt võiks Man United olla aga kahemängijalises vähemuses ja 0:1 kaotusseisus, sest avapoolaja kolmandal üleminutil toimus karistusalas kokkupõrge Yaya Toure ja Marcos Rojo vahel, mida Michael Oliver vea vääriliseks ei pidanud. Korduste põhjal otsustades tegi Rojo aga vea ning ta oli ka selgelt viimane kaitsja...

16:14

Vähemusse jäämise järel tegi Man United vahetuse - ründava poolkaitsja Adnan Januzaj asemel tuli platsile keskpoolkaitsja Michael Carrick, kes võtab sisse koha keskkaitses. Unitedi asetus muutub nüüd paratamatult 4-4-1-ks.

16:13

Olukord, kust Chris Smalling sai teise kollase ja ühtlasi punase kaardi.

16:10

Manchester United jääb 39. minutil arvulisse vähemusse!

Mõne minuti eest standardolukorra järel väravavaht Joe Harti väljalöögi takistamise eest kollase saanud Chris Smalling niidab maha ääre pealt karistusalasse murdva James Milneri ning 29aastane kohtunik Michael Oliver ei kahtle - teine kollane ja punane. Man Unitedi leer ei protesteeri, sest kaart on 100% ilmne.

16:07

Manchester City ründaja Sergio Aguero on mitmel puhul Manchester Unitedi kaitsjad üle mänginud ja ohtlikult löögile pääsenud, aga David de Gea tõrjed on mänguseisu 0:0 hoidnud.

15:53
GaryLineker

Aguero is as sharp as a player who is exceptionally sharp.

Gary Lineker kiidab Sergio Aguerot.

15:52

20. minut: kui eelmised 10 minutit kulges mäng pigem Unitedi rütmis, siis nüüd nõelas City. Esmalt löödi pikk pall ette ning Sergio Aguero mängis end duellis Marcos Rojoga löögile, mille David de Gea aga püüdis.

Mõnikümmend sekundit hiljem tõrjub Unitedi väravavaht hiilgavalt läbisööduga karistusalasse vabastatud Jesus Navase lähilöögi ning veel mõnikümmend sekundit hiljem summutab Aguero järjekordse soorituse. Üks hea ja kaks väga head tõrjet hispaanalselt!

15:40

8. minut: esimene ohtlik pealelöök, kui Sergio Aguero murrab karistusalasse ja pääseb terava nurga alt tulistama, aga Hispaania koondise (esi)väravavaht David de Gea tõrjub. Kaks minutit hiljem olukord väljaku teises otsas, kui Robin van Persie kukutab palli kenasti ette Adnan Januzaj'le, aga Belgia-Albaania-Kosovo-Inglismaa jalgpallur lööb mööda. Seis 0:0.

15:38
InfostradaLive

Please ignore the previous tweet. That was not correct as United bt City in Dec 2012. Apologies!

See vinge statistikakild (vt 15.34) osutus ebatõeseks, sest United sai 2012 detsembris City'st jagu.

15:34

Man United have lost their last 7 PL matches against defending champions, since a 1-0 home win v Chelsea, Nov 2005. #mufc #mcfc #derby

See on vinge statistikakild - Man United on kaotanud seitse järjestikust valitseva Inglismaa meistri vastu peetud kohtumist! Viimati võideti tiitlikaitsjat 2005. aasta novembris. Väärib märkimist, et aastatel 2007, 2008, 2009, 2011 ja 2013 alanud hooaegadel Man United tiitlikaitsjale kaotada ei saanud, sest nad olid ise tiitlikaitsjad.

15:30

Avavile!

15:24

Manchester City vasakkaitsja Aleksander Kolarov sai soojendusel vigastada ja tema asemel nimetatakse alg11-sse Gael Clichy.

15:22

Manchester Unitedi peatreener Louis van Gaal jälgib soojendust.

15:18
insidewldftball

Head-to-head: Manchester City have won five of their last six league meetings with Manchester United, including both games last season

Eelmisest kuuest omavahelisest Premier League'i kohtumisest on City võitnud viis.

15:12

A record 5 ARG players start in a PL match for first time since 5 in Newcastle - Man City (1-3) , 15 Dec 2012. #derby

Infostrada vaatab algkoosseise statistiku pilgu läbi ja fikseerib, et 22 mehe seas on suisa 5 argentiinlast, mis juhtus Premier League'is viimati 2012. aasta 15. detsembril.

15:06

Man City koosseisus on võrreldes eelmise Premier League'i kohtumisega (1:2 kaotus West Ham Unitedile) koguni neli muudatust - 1) Eliaquim Mangala asemel alustab keskkaitses kogenud Martin Demichelis, 2) vasakkaitses mängib Gael Clichy asemel Aleksander Kolarov, 3) poolkaitses mängid David Silva asemel James Milner, 4) rünnakul on Sergio Aguero partneriks Stevan Jovetic, mitte Edin Džeko.

Man United teeb algkoosseisus võrreldes nädala eest Chelsea'ga tehtud 1:1 viigiga kaks muudatust. Paremkaitsja Rafael on vigastatud ja tema koha hõivab Antonio Valencia ning Juan Mata asemel alustab toetava ründajana kolmemängulisest võistluskeelust vabanenud Wayne Rooney.

15:00

Meeskondade algkoosseisud graafiliselt:

14:36

Manchester City kapten Vincent Kompany ja Manchester Unitedi kapten Wayne Rooney olid Manchesteri derbis vastamisi juba 2010. aastal. Tõsi, toona polnud kumbki veel oma meeskonna kapten. Täna nad seda on ja mõlemad muidugi ka algkoosseisus.

14:35

14:30

Manchester City ja Manchester Unitedi omavaheliste mängude kõigi aegade statistika näeb Soccerway andmebaasi järgi välja selline.

14:24

Man City suure kriisi lävel?

BBC kolumnist Robbie Savage igatahes nii arvab. Endine Man Unitedi, Crewe Alexandra, Leicester City, Birmingham City, Blackburn Roversi ja Derby County poolkaitsja kirjutab nii:

"Inimesed, kes ütlevad, et Man City on kriisi lävel, ei ole tõest kaugel – tänane matš Man Unitediga on Man City hooaja ja võib-olla ka peatreener Manuel Pellegrini tuleviku seisukohast võtmetähtsusega.

Kui nad ei lisa tabelisse kolme võidupunkti, võib Pellegri personaalküsimus tõusta esimest korda päevakorda pärast tema Inglismaale saabumist 2013. aasta suvel. Arvestagem ka, et Man City olukord Meistrite liigas on samuti ebakindel."

14:19

Üpris kummaline ja omapärane statistikakild: Manchesteri klubid pidasid kahe peale kokku oktoobris 8 mängu, millest võitsid vaid 3.

City alustas kahe võiduga - võõrsil alistati 2:0 Aston Villa ja kodus 4:1 Tottenham, aga siis kiskus asi kiiva. Esmalt mängit Moskvas CSKA vastu 2:0 eduseis 2:2 viigiks. Siis saadi kõrgliigas 1:2 lüüa West Ham Unitedilt ja kolmapäeval jäädi liigakarikasarja 1/8-finaalis kodus 0:2 alla mitmeid varumehi mängitanud Newcastle Unitedile.

Man United alustas kuud 2:1 võidduga Evertoni üle, aga pärast koondisemängude pausi loodetud hoog ei jätkunud, sest võõrsil saadi West Bromwich Albioni vastu kirja raske 2:2 viik. Nädala eest võõrustati Londoni Chelsea't ja 1:1 viik sündis tänu Robin van Persie 94. minuti tabamusele.