Jalgpall

Nõmme Kalju tiitlijahist ja esikolmikust väljas. Kas peatreener Igor Prinsi töökoht on ohus? (3)

Viljar Voog, 3. november 2014 07:00
KÕHULI: Sillamäelased nullisid tipuründajana alustanud Hidetoshi Wakui ära sama lihtsalt kui ülejäänud Kalju mängugi. Foto: Laura Oks
Sillamäe Kalevi 2:0 võit Nõmme Kalju üle kustutas kahe aasta taguse Eesti meistri väiksemagi võimaluse tänavu tiitel võtta ning kukutas pealinlased liigatabelis lausa neljandaks. Nõmmekate peatreener Igor Prins vastutusest kõrvale ei hiili.

Kohaliku meistriliiga viimase vooru eel on kindel, et miski pole kindel. Kuigi tiitlile võitlevad veel vaid Tallinna Flora ja Levadia, on esinelikupermutatsioone terve sületäis ja selle kõige eest võib tänada Kalevit, kes alistas laupäeval Nikolai Mašitševi väravatest kindlalt Kalju.

Võlusõnaks on "kindlalt", sest kui Kristo Tohver lasi Kadrioru staadionil kõlada lõpuvilel, ei saanud ka kõige andunum Kalju fänn väita, et kodumeeskond oleks mängust väärinud punkti. Või väravatki.

Samal teemal

Erinevalt Kaljust mängis Sillamäe isuga

Peatreener Prins läks Sillamäe vastu eksperimentaalse ründeliiniga, mille tipus mängis Hidetoshi Wakui. "Ma lootsin, et Fabio (Prates – toim) ja Toshi suudavad rünnakuid ehitada," selgitas Prins, et plaan oli külaliste kaitseliini lõhkuda palli maas hoides, mitte sihtida harilikult tipuründajana mängivat Tarmo Neemelot.

Paika pandud süsteem lagunes kiirelt laiali, sest Prates tegi mannetumast mannetu mängu. Brasiillase esituse eredaimaks hetkeks jäi esimese pooltunni lõpus väravajoonelt ära löödud pall, mis päästis Kalju kaheväravalisse kaotusseisu jäämisest. Ent ülejäänud liigutused olid mehel nõnda loiud ja kehvad, et juba vaheaja järel pidi Prins Neemelo tema asemel platsile saatma.

Kasutult, sest nagu peatreener ise pärast mängu retooriliselt küsis: "Tõi see vahetus teisel poolajal Kaljule midagi või ei?" Nõmmekatel oli terve mängu peale kaks ohtlikku rünnakut, mõlemad viimase 10 minuti sees, kui oldi juba 0:2 kaotusseisus. Puudu jäi teravusest. "Kui sa seisad passiivselt jalad maas ja ei liigu ei vasakule, paremale, ette ega taha, on raske mängida," võttis Prins kaotuse kokku.

Küsimus ei olnud kaljukate oskustes, mida viimastel hooaegadel kõik näinud on. Sillamäe mängis lihtsalt isukamalt: esimene värav tuli kauni kombinatsiooni tulemusel, kui võõrustajad lubasid neil palli karistusalla sööta, teise puhul piisas

Mašitševil vaid kergest ja reeglite piiridesse jäänud kontaktist, et Robert Kirss vales suunas saata ja endale pealelöögiks piisavalt ruumi tekitada.

Eurosarjakoht siiski ohus ei ole

"Paraku ei näe ma mängijate sisemusse. Kui särts puudub, on raske midagi teha," kirjutas Prins kaotuse mängijate kapsaaega, ent raputas pikemas perspektiivis tuhka pähe ka endale. "Hooaeg on läinud üle kivide ja kändude ja kindlasti on peatreener ka peasüüdlane."

Kalju aasta on seni tõesti käinud kummalist rada: avamängus saadi mängukeelu all olnud mängija kasutamise eest tehniline kaotus, ent ometi oldi teiste meeskondade tõusude ja mõõnade tõttu veel kaks mängu enne hooaja lõppu potentsiaalsed tiitlipretendendid. Kaotus Sillamäele lõpetas selle unistuse ja kukutas kahe aasta tagused Eesti meistrid sootuks esikolmikust välja.

Et Sillamäe alistas hiljutises karikamängus Infoneti, on sisuliselt kindel, et ka meistriliiga neljas meeskond, hetkel Kalju, pääseb tulevaks hooajaks eurosarja ja saab selle eest 130 000 eurot auhinnaraha. Miinimumeesmärgi täitmist ei saa aga pidada õnnestunud hooajaks.

Seega on paslik küsida, kas mäng Sillamäega jäi Prinsi viimaseks kodumänguks Kalju peatreenerina? "Eks aeg näitab, mis plaanid on. Ma ei oska sellele vastata," sõnas mees. "Treenereid määratakse selleks, et neid maha võtta. Pärast viimast mängu näeb, mis saab, kui mitte enne," lisas Prins, et otsus tema tuleviku kohta võib tulla juba enne tulevanädalast kohtumist Tartu Tammekaga.

Kui Kalju selle matši võidab, on neil võimalik taas tõusta esikolmikusse. Sillamäed ootab ees raske kohtumine Floraga, ent kui külla sõitvaid tallinlasi võidetakse, tõustakse ise hõbemedalitele. Florakad aga peavad Sillamäel võitma ning lootma, et veelgi kaugemal idas mängiv Levadia kaotab Narva Transile, sest siis rändaks võidutrofee tagasi Lillekülla.

Kui Levadia peaks laupäeval aga viigistama ja Flora alistab Sillamäe, selgitaks Eesti meistritiitli omaniku lisamäng. Seega pole kindlat veel midagi ning jalgpalliliit võib meistrikarika viimaste mängude avavile ajaks jätta hoiule Sinimägedele ning vastavalt matšide kulgemisele selle siis kas Narva või Sillamäele viia.

Meistriliiga 35. voor

Nõmme Kalju 0

Sillamäe Kalev 2

Paide Linnameeskond0

Tartu Tammeka 1

FC Flora 2

Tallinna Kalev 0

Infonet5

Narva Trans2

Tallinna Levadia9

Jõhvi Lokomotiiv0

Tabeliseis:

Levadia 81

Flora 79

Sillamäe 76

Kalju 75

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee