Kergejõustik

ÕHTULEHE VIDEO | Sportlased meenutavad TV10 Olümpiastarti tipphetki. Kanter: Suur asi oli end telekast näha! Nurmsalu: Parim olin vaid paeltesidumises! 

Merili Luuk, 3. november 2014 18:40
TV10 OlümpiastartiFoto: MATI HIIS
Endine suusahüppaja Kaarel Nurmsalu ning kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter esitlesid täna Ülemiste keskuses legendaarset laste võistlussarja TV10 olümpiastarti. Üllatusena ei olnud kumbki omal ajal parimate seas. 

"Ma olen ikka päris mitmeid alasid teinud. Mäletan kindlasti, et jooksin pikka maad, ilmselt seetõttu, et mul oli suusatrenni põhi all ja olin rohkem jooksnud kui teised politsei eest ära," muigas Nurmsalu Õhtulehele antud intervjuus. 

Samal teemal

Tamsalu keskkooli esindanud Nurmsalu kõrgete kohtadeni küll ei küündinud, küll aga võitis ta lisaalana toimunud paelte sidumisvõistlusel esikoha. "Seal olid ka tutvused sees, võitsin loosiauhinnaga Nike'i T-särgi. Midagi ikka võitsin!" naeris ta.

Olümpiavõitja Gerd Kanter meenutas, et tema oluliseimaks mälestuseks oli hoopis ekraanilepääs.

"Tulemusi ma ei mäleta, kuid tollal oli väga suur asi televisiooni pääseda. Mul õnnestus end sättida kõrgushüppematile, kui Marko Kaljuveer tegi intervjuusid. Mina panin ennast ka sinna kahe teise poisi kõrvale ritta ning õnneks esitas Marko mullegi paar küsimust. Minu jaoks oli väga suur asi, et sai ennast telekast näha!" sõnas Kanter. 

Vana-Vigala põhikoolis õppinud Kanter osales 60 meetri jooksus ja kaugushüppes, kuid kõrgeid kohti toona ei saanud. Nüüdseks on mees toonud tiitlivõistlustelt 10 eri medalit.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis.

TV 10 Olümpiastarti 44. hooaja esimene üle-Eestiline etapp toimub 6. detsembril Tartus. ERRi erisaade hooaja esimesest etapist läheb eetrisse juba järgmisel päeval, 7. detsembril algusega kl 20.00 ETV2-s. Maakondades läheb võistlus lahti juba novembris – 24. novembril toimub Pärnu Hansahallis Pärnumaa esimene etapp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee