Rapla mängib Balti liigas!

SUUR KORVPALLIÕHTU: Kalev/Cramo võitis "Põhja derbi", Rock sai euromängus kolaka (2)

Õhtuleht.ee, 4. november 2014 21:05
Täna õhtul jooksevad väljakule nii TÜ/Rocki kui ka BC Kalev/Cramo meeskonnad. Loodetavasti kujuneb õhtu mõlema jaoks positiivseks.Foto: LAURA OKS
Tänase korvpalliõhtu magusaima pala pakkus BC Kalev/Cramo, kes alistas nn Põhja derbis võimsa viimase veerandiga Loimaa Bisonsi 83:79. TÜ/Rocki avaetteaste EuroChallenge'i sarjas nurjus, kui Rumeenias võeti vastu 56:74 kaotus kohalikult meistrilt Rovinari Energialt. Balti liigas sai südilt võidelnud Rapla Tyco oma teise järjestikuse kaotuse, kui kodus jäädi alla Liepajale 72:76. Oma meistriliiga tuleristsed saanud Audentes/noortekoondis alistus TLÜ/Kalevile 77:94.

21:03

Ja saimegi kõikide mängudega ühele poole!

20:56

Kalevi paremad: Škele 16, Machado 15, 6 rs, Freimanis 15, Keedus 12, Arbet 12, Elegar 10. Loimaa: Ahonen 21, Hummer 17, 16 lp.

20:54

Kalev võitis tõeliseks "Põhja derbiks" kujunenud mängu, sai Ühisliigas kolmanda võidu järjest (2 kaotuse kõrvale) ja jagab nüüd turniiritabelis koos Samaara Krasnõje Krõljaga 6.-7. kohta!

20:53

Loimaas on mäng lõppenud ja Kalev võitnud 83:79!

20:48

Machado vabavise 77:79, aga Kalev saab ründelaua!

20:47

Elegar paneb Hummerile kulbi!

20:47

Škele jooks, jääb 0.36.

20:47

Rocki punktitoojad: Eichfuss 15, 6 lp, Dorbek 12, 4 lp, Talts 9, 8 lp, Kurbas 7, 4 lp, Sokk 5, 3lp, Petrukonis 4, Kriisa 3, 4 rs
Energia parimad: Watson 19, 4 rs, Darby 16, Troupe 10, 3 rs, Turner 6, 5 lp, Kremen 6, 4lp, Karpelesz 5, 3lp

20:46

Loimaal on Nelson vigadega väljas ning Elegar ja Freimanis tuleb nüüd ära kasutada.

20:41

Asi läinuks päris hapuks, kui Loimaa kolmene lugenuks, aga õnneks vilistati neile enne ründeviga. 2.05 lõpuni ja võõrustajad ikka ees 77:73. Machado viimased rünnakulahendused on olnud nõrgad.

20:40

Pole midagi teha, Rock peab võõrsil tunnistama Rumeenia klubi Rovinari Energia 56:74 paremust. Rocki visketabavust (kaheseid 32/17, kolmeseid 16/3) ja pallikaotuste hulka iseloomustavad sõnad trükimusta ei kannata.

20:39

Aga Kalev uuesti taga 73:77, lõpuni 2.40.

20:36
Merili Luuk

Õhtulehe toimetuses kajas praegu võidurõõmus möire, kui Kalev/Cramo viigistas Loimaa Bisonsiga. Rockil nii hästi Rumeenias siiski ei lähe, kaotusseis Energia vastu on juba -17.

20:35

Keedus viib Kalevi ette 73:71!

20:34

Audentes - TLÜ pärast kolmandat veerandit 60:71.

20:32

Energia - Rock 64:51. Nelja minutiga peab omama David Copperfieldi võimeid, et sellist kaotusseisu positiivseks teha. Vanameistrid Kriisa ja Talts üritavad, kuid visked ei lähe.

20:31

Loimaa ees vaid 69:67 ja lõpuni 7 minutit.

20:29

Energia- Rock 59:49. Ühepunktilisest eduseisust -10ga taha, viskekohta ei leia, punkte juurde ei tule ning kaitsta ka ei suuda. Kuigi praaki on palju, on Rumeenia praegu ilmselgelt domineerimas.

20:24

Energia - Rock 55:49. Petrukonise kõrsikukäed ei suuda ameeriklasi takistada ning Energia on võtnud kindla eduseisu. Rock võtab minutilise mõttepausi, sest midagi on vaja kardinaalselt muuta.

20:24

Raplas on mäng lõppenud, võõrustajad tulid viimasel veerandajal küll lähemale, kuid kaotasid Liepajale 72:76 (Laane 16, Zeidaks, Paasoja 12 - Antrops 21).

20:22

Loimaa - Kalev enne viimast veerandaega ikkagi 67:58. Perioodi lõpp vajus käest.

20:20

Niipea, kui Varrak ühe vahetuse teeb, kaob rütm. Freimanisel annab mmängupraktika puudumine kõvasti tunda ja tal ei tule täna midagi välja. Korra saadi vahe 2 punktile, aga Loimaa viskas 6 punkti järjest - 64:56. Katki pole siiski veel midagi, vaja edasi võidelda.

20:19

Energia - Rock 46:47! Rock on lõpuks ometi läinud juhtima! Ameeriklased on väsinud ning teevad viskeid juba taevasse, kuid Eichfuss võtab palli ning laksab kindla kolmese. Viimased kaks minutit mängiti juba meeskonnana ning otsustavale veerandile saavad tartlased vastu minna juba minimaalse eduseisuga.

20:16

Energia - Rock 46:44, Vanameister Kriisa toob lõpuks ühe kaugviske ära! Pole palju vaja, et lähemale tulla.

20:13

Rock jätkab elu keerulisemaks tegemist ning ameeriklased jätkavad show pakkumist - Energia 43 punktist 36 on neliku Watson, Troupe, Darby, Turner poolt.

Rock on kolmandal veerandil seitsme mängitud minuti jooksul visanud vaid 2 punkti. Ehh..

20:11

Keedus paneb hullu kolmese, Kalev taga vaid 53:56 ja Loimaa time-out.

20:08

Loimaas võitleb Kalev edasi, kolmanda veerandi keskpaigas on seis 55:46.

20:08

Energia - Rock, 41:36. Rumeenlaste söödud kukuvad peaaegu et publikusse, aga Rock ei hammusta seda läbi. Teise poolaja esimesed punktid Dorbekult.

20:01

Alar Varrak räägib, Scott Machado kuulab. Teeme ära, mehed!

20:01

Soomes läheb edasi Ühisliiga poolt vooru mänguks valitud ja "Põhja derbiks" ristitud kohtumine. Kas Kalev veab selle vooru mängu vääriliseks?

19:58

Audentes - TLÜ poolaeg 39:48 (Post 10 - Roos 15). Poisid on mängus, teine veerandaeg võideti punktiga!

19:57

Raplale on Laane toonud 13, Zeidaks 12, Paasoja 10 punkti.

19:56

Rapla jääb Liepaja vastu kolmanda veerandi lõpuks taha 58:67.

19:54

Loimaa statistikat: "piisonite" visked mängust 35/18, Kalevil 28/12, laud võõrustajatele 21-15, pallikaotused 4-8. Enamat pole neile vaja.

19:53

Rocki poolelt on resultatiivseim Eichfuss 11 punktiga, Dorbek lisanud 10, Kurbas 5 silma. Talts on toonud neli punkti ning võtnud 6 lauapalli.
Energia ameeriklased Troupe ja Darby on mõlemad visanud 10 punkti.

19:49

Energia - Rock poolaeg 35:34! Gert Dorbek võttis juhtumi enda lahendada ning see ka õnnestus. Teise veerandaja võidab Rock 19:14 ning on näha, et tartlased ampsasid rumeenlaste olukordade tormakuse läbi.

19:49
TartuRock

Rumeenias on @TartuRock #EuroChallenge avamängus vaid punktiga Rovinari Energiast maas 34:35. #Eichfuss 11p #rockontheroad

19:48

Audentes - TLÜ on teise veerandi keskel seis 29:41.

19:48

Rapla - Liepaja käib kolmanda veerandi eelviimane minut, Rapla on taga 56:61.

19:47

Loimaale on Ahonen ja Nelson toonud 10, Nuutinen ja Hummer 8, Johnson 7, Kalevile Škele 9, Machado 8, Arbet 5 punkti.

19:46

Soomes vastab tulemus täielikult mängupildile. Kiired ja liikuvad võõrustajad on Kalevi selgelt üle mänginud. Näis, mida Varrak ja Co vaheajaga välja mõelda suudab.

19:45

Loimaa - Kalev poolaeg 48:35.

19:43

Energia-Rock, 35:27. Tartlased pole viimased 3 minutit punktilisa saanud, kaotusseis -8. Mõlemad meeskonnad teevad korralikult praaki, kuid Rock rumeenlaste kandikul pakutud võimalusi vastu ei võta.

19:37

Rumeenlastel on oma loom - energiline Louis Darby, kes jääb pealtpanekul veel kauaks korvi külge rippuma. Publik on pöördes, Rock aga ikka taga - 27:35.

19:36

Rocki alagrupi teine mäng lõppes kodumeeskonna kaotusega. Sofia Lukoil kaotas üllatuslikult Ungari klubile Körmendi Egis 75:80 (Thomas 33 - Richards 28).

19:35

Audentes - TLÜ esimene veerandaeg lõpeb 18:28 (I. Tamm 8 - Roos 11).

19:35

Energia-Rock, 33:25. Eichfuss proovib ning tal ka õnnestub, teistel võtab kinni. Vahe naljalt väiksemaks ei lähe.

19:33

Loimaa - Kalev mängus püsib vahe enam-vähem sama. Kaitse on paremaks saadud, kuid nüüd lähevad täiesti vabadelt positsioonidelt sooritatud visked mööda - 32:24.

19:27

Energia-Rocki mängus valmistab tartlastele hetkel peavalu teinegi mees - Louis Darby.
"Selle klubi puhul on huvitav, et eelmiste hooaegade A ja O Louis Darby, kes on vaese mehe Tracy McGrady – tõesti, hüppab neljandale korrusele, laob kolmeseid, ühesõnaga oskab kõike –, teeb mängus ainult mõne üksiku pealeviske," rääkis mullu Rumeenias mänginud ja sealseid klubisid hästi tundev Reinar Hallik.

19:24

Loimaale tõi esimesel veerandil Ahonen 7, Kalevile MAchado ja Škele 6 punkti. Kupšas on täielik õnnetusehunnik, pärast Elegari väljavahetamist see vahe sisse tuligi.

19:23

Energia-Rock esimene veerandaeg 21:15. Tartlased ei suuda praegu ameeriklast Porter Troupe'i ohjata, kes on visanud juba 10 punkti.

19:22

Rapla - Liepaja poolajal 40:41 (Laane 11 - Antrops 15).

19:21

Alanud on mäng Audentes - TLÜ/Kalev. Algkoosseisud. Audentes: Post, Pajumets, Raieste, Parrol, Ivo-Van Tamm. TLÜ: Roos, Luts, Reimo Tamm, Grabauskas, Droney.

19:20

Loimaa - Kalev esimene veerandaeg 26:18. Sellise kaitsega rallit ei sõida.

19:19

Energia - Rock 15:13, esimese veerandi lõpuni 1.30! Gert Kullamäe käskis poistel maksku, mis maksab kaitse lahti harutada ning see on õnnestunud. Tanel Kurbase arvel juba 5 punkti.

19:16

Energia - Rock 13:9. Rumeenlaste eksimused kütavad ahju, Dorbek, Kurbas ning Eichfuss teevad 7:0 spurdi. Hakkab juba looma.

19:14

Energia - Rock 13:2 ning kuigi Valmo Kriisa tuli platsile, ei päästa seegi. Visked ei lähe, kohti ei suudeta leida ning tartlaste ainsad punktid on tulnud Petrukonise vabavisetest.

19:12

Loimaa - Kalev 17:14 ja pärast vastaste kaht korvi Varraku time-out. Mäng kulgeb ülehelikiirusel, mis sobib võõrustajatele paremini. Kalev peab kaitse korda saama.

19:07

Loimaa - Kalev 9:8 ja Elegaril kaks viga. Liiga kiiresti. Škelelt 6 punkti.

19:07
Merili Luuk

Kuigi Rockile on lisajõuks nädala eest hüppeliigest väänanud Tanel Kurbas, pole tartlased kolme minutiga korralikku viskekohta leidnud ning kodupubliku ees mängivad rumeenlased on läinud juba 6:0 juhtima.

19:04

TÜ/Rock alustas oma Eurosarja Rumeenias, kui võõrsil kohtutakse Rumeenia karikavõitja Rovinari Energiaga.
Tartu algkoosseis: Sokk, Dorbek, Talts, Petrukonis, Kurbas

19:01

Frank Elegar on algviisikus! Samuti Scott Machado, Armands Škele, Gregor Arbet ja Erik Keedus.

19:01

Loimaa - Kalev algas!

18:51

Rapla - Liepaja esimene veerandaeg lõpeb 18:21.

18:49

Vantaas on BC Kalev/Cramo veel viimast soojendust tegemas

18:48

Raplas käib lõbus mäng: nüüd oli väljakuperemeestekord teha 9:1 spurt ja tabloo näitab 16:16.

18:44

Rapla põrutas kahe minutiga 7:0 ette, et leida end neli minutit hiljem 7:15 kaotusseisust... Andre Pärna korv lõpetas lätlaste spurdi.

18:40
ptroupe5

Blessed, gameday.... #energia

18:30

Rapla algkoosseis: Rait-Riivo Laane, Ernestas Ežerskis, Martin Paasoja, Kristers Zeidaks, Žiga Fifolt.

18:23
Ville Arike

Tere õhtust, alustame võimsa kossupäeva ülekandega. Mõne minuti pärast visatakse esimesena pall õhku Raplas.

18:21

Mängude eel:

Mis meid siis täpsemalt ees ootamas on? Esimesena jookseb väljakule Rapla Tyco, kes võõrustab algusega kell 18.30 Liepaja/Triobeti. Rapla juhib hetkel C-alagruppi 3 võidu ja 1 kaotusega, samas pole tabel liiga ülevaatlik, kuna see sama Liepaja on pidanud vaid ühe mängu, kui alistas 22. oktoobril kodus Nevežise 93:65. See-eest Läti liigas on meeskond pidanud juba kaheksa mängu ning hoog on õige hüva, kui neist matšidest on võidetud lausa seitse.

Kell 19.00 algavad mängud nii TÜ/Rockil kui ka BC Kalev/Cramol.

Rock madistab EuroChallenge'i avavoorus rumeenlaste Rovinari Energiaga, kes tuleb mängule igati positiivsete emotsioonidega: pärast avavooru kaotust Craiovale on koduliigas võidetud kolm kohtumist järjest, neist kaks viimast seejuures võõrsil. Võit on selja taga ka Rockil, kui Eesti meistrivõistlustel nahutati TLÜ/Kalevit 85:54, samas eelviimases mängus tuli tunnistada Rakvere Tarva paremust.

Kui BC Kalev/Cramol on Ühisliigas kirjas kaks võitu ja kaks kaotust, millega hoitakse hetkel tabelis 9. kohta, siis Bisonsi saldoks on üks võit ja kolm kaotust, võit teeniti eelmises voorus Minski Tsmoki üle. Samas tänasele mängule tullakse üsna piinlikus seisus, nimelt kaotati koduliigas tabeli punasele laternale Helsingi Seagullsile koguni 64:84. Kokku on Bisonsil Korisliigas kolm võitu ja neli kaotust, millega paiknetakse 11 meeskonna konkurentsis alles 8. kohal.

Koduse korvpalliliiga tänane ainus mäng algab kell 19.15, kui Audentese noored võõrustavad oma esimeses meistriliigamängus TLÜ/Kalevit. Kuigi Kalev on kaotanud meistriliigas kõik senised viis kohtumist, näitasid nad üleeile, et vorm on tõusuteel, kui Balti liiga raames saadi jagu TTÜst 72:54.