Timo Eichfuss.Foto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 5. november 2014 07:00
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonda jätkus EuroChallenge’i turniiri alustuseks Rumeenia linnas Rovinaris pooleks tunniks, sest kolme veerandaja järel juhiti kohaliku Energia vastu 47:46, ent viimased kümme minutit kaotati 9:28 ja mäng 56:74…

Ehkki Rock jäi ka alustuseks taha 2:13, saadi seejärel vastasel sabast kinni ja vahet hakati tasapisi vähendama. Poolajavileks jõuti Timo Eichfussi ja Gert Dorbeku vedamisel peaaegu järele (34:35). Ka kolmandal veerandil aeti vastast taga, kuni päris lõpus tabasid Valmo Kriisa ja Eichfuss järjest kolmeseid ning tartlased pääsesid esimest korda juhtima.

Paraku ka viimast korda, sest viimased kümme minutit kujutasid endast ühesuunalist liiklust.Eichfuss kerkis 17 punktiga Rocki resultatiivseimaks, Dorbek lisas 12, Janar Talts ja Tanel Kurbas 7, Tanel Sokk 6 silma. Rock tegi koguni 21 pallikaotust (Kriisa 7, Talts 5, Sokk 4) vastaste 9 vastu!

"Esimesed kolm veerandaega püsisime kõva võitlusega mängus, aga viimasel ei jagunud enam püssirohtu. Meid suruti igas mõttes ära. Tänase mängu positiivse poole peale jääb kindlasti Timo Eichfussi hea esitus, ta tegi oma viimaste aastate parima rahvusvaheliste sarjade mängu," ütles Rocki peatreener Gert Kullamäe.

Teises sama alagrupi mängus sündis üllatus, sest Bulgaaria meistrisarja liider Sofia Lukoil kaotas kodus Ungari tabeli viimasele Körmendi Egisele 75:80. Tuleval teisipäeval mängivad B-alagrupis kaotusega alustanud meeskonnad omavahel, Rock võõrustab Lukoili.

C-grupis startisid Kaido Saks ja Bakken Bears koduse 79:86 kaotusega Borasi Basketile (viimane veerandaeg nagu Rockil, 8:26!), eestlane viskas 10 punkti.