Auto-Moto uudised

Ralli Eesti MV kalendris tehti kaks ja pool muudatust (1)

Ott Järvela, 6. november 2014, 09:00
Rally Estonia 2015. aasta Eesti meistrivõistluste kavva ei kuulu.Foto: ALDO LUUD
Eesti Autospordi Liidu (EAL) rallikomitee pani paika, et 2015. aasta Eesti meistrivõistlused koosnevad sarnaselt tänavusega seitsmest etapist. Erinevusi tänavuse kalendriga on kaks ja pool.

Miks pool? 2014 sõideti Eesti meistrivõistluste raames üks talveralli (jaanuaris Võrumaal), kuigi esialgses plaanis oli neid kaks. Sarma talveralli Lätis jäeti aga ilma tõttu ära ja asendati seetõttu Eesti meistrivõistluste kalendris teise Lätis toimuva, Kurzeme ralliga.

Samal teemal

2015. aastaks on taas kavandatud kaks talverallit, millest üks on Sarma ja teine toimub Eestis (ilmselt Võrus). "Talvel kasutatavaid piikrehve pole ekipaažidel mõtet ühe ralli jaoks osta. Lisaks on talvel kihvt ja mõnus sõita. Maailmas pole palju riike, kus seda teha saab," selgitas EALi peasekretär Margus Kiiver kahe talveralli hõlmamise põhjuseid.

Miks aga toimub üks Eesti MV etapp Lätis? "Oleme juba kolm aastat vahetusetappe korraldanud. Piirideülene koostöö on mõlemale hea – mõlema riigi võistlejad saavad huvitavas kohas võistelda ja rallide osalejate arv suureneb," sõnas Kiiver.

Kaks suurt muudatust puudutavad Rally Estoniat ja Viru rallit. Esimene neist enam Eesti MV kavva ei kuulu (mis muidugi ei keela Eesti ekipaažidel seal osaleda), teine jääb 2015 paraku ära. Neid asendavad aastase pausi järel Eesti MV kavva naasev Tallinna ralli ja jaanipäeva eelsele nädalavahetusele planeeritud võistlus tingnimega "Eesti Suvi".

"Tahame, et see toimuks Lõuna-Eestis, sest kui Rally Estonia Eesti MV kavva ei kuulu, siis võiks ja peaks Eesti sõitjatel säilima võimalus sõita meistrivõistluste raames Lõuna-Eesti kuppelmaastikul, kus asuvad Eesti ühed parimad ralliteed. Lõuna-Eesti kruusateed on etappi väärt," rääkis Kiiver.

Eesti MV 2015

23.-24. jaanuar Sarma ralli
20.-21. veebruar Eesti Talv
29.-30. mai Harju ralli
19.-20. juuni Eesti Suvi
21.-22. august Tallinna ralli
11.-12. september Tartu ralli
9.-10. oktoober Saaremaa ralli

Seitsmest etapist läheb arvesse kuus paremat tulemust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee